Sisukord
Eesti
Tänane leht

Facebook sulges Eesti suurima snus’i-sõprade grupi

4 min lugemist
  • Endine huuletubakamüüja: Facebookist ostavad algajad, õige äri käib mujal.
Huuletubakat hoitakse vastu iget. Eestis ei karistata huuletubaka omamise eest, küll aga rikuvad seadust need, kes seda ladustavad või edasi müüvad. Väikese koguse müümise eest karistatakse trahviga, suur kogus võib müüjale tähendada kuni viieaastast vanglakaristust. FOTO: Sven-olof Ahlgren/Scanpix

Kolm aastat pingutusi viis viimaks sihile: sotsiaalvõrgustik Facebook sulges maksu- ja tolliameti palvel mitu gruppi, kus tuhanded eestlased ebaseaduslikult huuletubakat müüsid ja ostsid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Neist gruppidest suurimas oli tipphetkel 6700 liiget ehk rohkem kui Türi linna jagu inimesi. Seestpoolt nägi grupp välja nagu üks tavaline laadaplats: müüjad ja ostjad said omavahel kokku ja äritsemine käis nagu mis tahes kaubaga. Ainult selle vahega, et huuletubakaga äritsemine on Eestis keelatud.

Huuletubaka ehk snus’iga kauplejate ohjeldamise ja kinninabimisega tegeleb maksu- ja tolliamet (MTA), kel sai jultunud seaduserikkumisest juba ammu mõõt täis. Lihtlabane salakaubandus käis ju sotsiaalmeedias ametnike silme all.

17.10.2018 19.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto