Sisukord
Eesti
Postimees

Eesti eakate kättesaamatu unistus

3 min lugemist
  • Soome, Rootsi ja Saksamaa eeskujul soovivad ka Eesti eakad seeniorimaja.
  • Arendajate sõnul on eakatel küll huvi, aga maksevõimekust paraku mitte.
  • Tallinn soovib Nafta tänavale plaanitud seeniorimaja siiski valmis ehitada.
Kõigi keerukuste kiuste on plaanis Tallinna rajada seeniorimaja. Nafta 1a aadressil on selleks sobilik krunt. FOTO: Postimees

Aastate vältel on ettevõtjatel ja ka pensionäridel endil sähvatanud idee, et Eestis võiks Soome, Rootsi ja Saksamaa eeskujul püsti panna pisikeste korteritega seeniorimaju neile, kes eluga iseseisvalt hakkama saavad. Selle asemel kerkivad aga hoopis sotsiaalmajad või kallid hooldekodud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aasta algul andis Tallinna linnajuhid oma 100 000 eakale meedia vahendusel kõlava lubaduse: Eesti esimene eakate üürimaja tuleb Kadriorgu Nafta tänavale. Reaalsuses pole veel olemas erainvestorit, kes maja välja hõigatud kujul linna maale ehitaks. Üürikinnisvara arendaja Scandium käis infokoosolekul, kuid leidis, et praegustel tingimustel konkursil osaleda ei tasu.

Samal ajal on linnavalitsuse kinnitusel seenioride huvi n-ö korteritega teenusmaja vastu suur. Seda näitab ka omanike keskliidu tellitud mõne aasta tagune uuring, mis viidi läbi 1352 pensionieeliku ja pensionäri seas. Selgus, et üle poole osalenuist on valmis müüma oma kodu ja hakkama üürnikuks lootuses, et elujärg paraneb.

18.10.2018 20.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto