Diivan teeb kodust kodu

Erksavärviline diivan on elutoas suurepärane pilgupüüdja.  FOTO: Lilika Võsu/Oot-oot

Diivan on üks kodu tähtsamaid sisustuselemente ja suuremaid väljaminekuid, ning selleks et see vastaks kogu pere ootustele ja kestaks võimalikult kaua, tuleb hoolikalt läbi mõelda, milline see mööblitükk täpselt olema peaks. Disaindiivaneid valmistava ettevõtte Oot-Oot esindaja Grete Roždestvenski ütleb, et kindlasti tuleb esimese asjana üle vaadata mõõdud, et diivan tuppa kenasti ära mahuks. Sedasama kinnitab ka diivanitootja Softrend esindaja Katariina Kalda. «Tihti tundub mööbel avaras mööblisalongis palju väiksem, kui see hiljem elutoas tegelikult on,» ütleb ta.

Tellijale Tellijale

Edasi peaks mõtlema, kas rohkem meeldib mugav lamamisdiivan või viisakaks istumiseks mõeldud sohva. «Selle põhjal oskab müügikonsultant kliendi juhatada sobiva tegumoe, istumissügavuse ja tehniliste parameetritega diivanite juurde. Tähtis on lähtuda ka sellest, kas kodus on lemmikloomi või väikeseid lapsi ja kas diivanil lõõgastudes on näiteks harjumus süüa. Seda teades saab müügikonsultant soovitada diivanikangaid ja -nahka,» räägib Roždestvenski. Kalda lisab, et kui ostja soovib eemaldatavat katet, mida on mugav kodus pesta, siis peaks sedagi ütlema.

Loomulikult tuleb eelnevalt välja mõelda, kui palju on võimalik diivanile kulutada. Inimestel on Roždestvenski sõnul küll tavaks võrrelda eri diivanipakkujate hindu, ent mitte hinna ja kvaliteedi suhet.

19.10.2018 22.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto