Sisukord
Rahvastik
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Demograaf Jerome McKibben Trumpi müürist ja prognoosimisest

6 min lugemist
  • Valmimas on uued, mitmekesisemad rahvastikuprognoosi stsenaariumid aastani 2100.
  • Prognoose tehakse erinevate valikute kaugemate tagajärgede väljaselgitamiseks.
  • Sarnaselt Euroopale on USA suurim demograafiline väljakutse vananev rahvastik.
  • President Trumpi müür illegaalse sisserände probleemi tõenäoliselt ei lahendaks.
USA demograaf Jerome McKibben on tegelenud prognoosimisega üle 30 aasta ja koostanud rohkem kui 10 000 rahvastikuprognoosi. FOTO: Mihkel Maripuu

Jerome McKibben (62) on ameeriklasest rakendusdemograaf, kelle panus Eesti inimarengu aruande 2016/2017 «Eesti rändeajastul» koostamisel on seni tänamatult varju jäänud. Avalikkuse tähelepanu köitnud rahvastikuprognoosid aastani 2100 tehti just tema loodud programme kasutades.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Rakendusdemograaf Jerome McKibbeni kontaktid Eestiga said alguse ammu enne praeguseid koostööprojekte. Esimene kord sattus ta siia Soome kaudu, kus 1990. aastatel töötas külalisõppejõuna. Töine side Eestiga tekkis teadlasel alles 2010. aastal Viinis toimunud rahvastikukonverentsil, mis viis ta kokku Tallinna Ülikooli demograafidega. Esmalt kutsuti McKibben Eestisse loenguid pidama, millele järgnes ettepanek osaleda Eesti seni kõige põhjalikuma rahvastikuprognoosi koostamisel.

20.10.2018 23.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto