Ettevõtlusgeeniga inimesed ehk Kuidas neist ettevõtja sai

Personaliettevõtte Talentor Estonia looja Marit Antik teeb ja jõuab. Pildil Naiskodukaitse pidulikus vormis. FOTO: Mihkel Maripuu

Kuigi kõik ei ole ettevõtjaks sündinud, on need kolm inimest seda päris kindlasti. Algusest peale sidus neid kõiki üks selge ja ühtlasi ettevõtjaks saamisel olulisim omadus: julgus teha esimene samm.

Tellijale Tellijale

Esimene lugu: Vabadus ise otsustada

Personaliotsingufirma Talentor juht ja looja, kauaaegne värbamiskonsultant Marit Antik tundis 14 aastat tagasi personalijuhina töötades, et tal hakkas iga päev ühte ja sama tegevust korrates lihtsalt igav. Nimelt oli tollases töösuhtes eelmine personalijuht nii hästi toimiva süsteemi ette ära teinud, et seda lammutama hakata oleks olnud vale, rääkis Antik. «Siis otsustasingi, et proovin alustada ettevõtlusega. Tegin pikalt äriplaani, panin mõtted paberile ja kaalutlesin kõike väga põhjalikult,» meenutas ta. Lõpuks sai firma registreeritud ja Mariti endine kolleeg Radiolinjast Helena Lõhmus soovitas teda ka ühe ettevõtte juhile. «Nii saingi ma endale esimese kliendi,» ütles Antik. Praeguseks on ettevõtte võitnud kindla koha Eesti turul ning nende kliendid on Eesti ettevõtete tippu kuuluvad ettevõtted.

18.10.2018 20.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto