Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Roheline liikumine tahab Põxitile kindlat tärminit

3 min lugemist
Kiviõli keemiatehas. Millal selline pilt minevikku jääb, otsustatakse praegu. FOTO: Eero Vabamägi

Riigikogu täiskogu arutas eile olulise tähtsusega riiklikku küsimust «Põxit ehk põlevkivienergeetikast väljumise strateegia». MTÜ Roheline Liikumine ja riigikogu keskkonnakomisjon soovivad poliitilise otsusega seada põlevkivienergeetikast loobumisele tärmini.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Sel kevadel andis avalikule pöördumisele «Põxit» allkirja 1079 eestlast. MTÜ Rohelise Liikumise juhatuse liige Mihkel Annus sõnas eile riigikogu kõnepuldis, et üks avaliku pöördumise ajend on arenenud Euroopa Liidu liikmesriikide eeskuju: põlevkivienergeetikast loobumise tärmin määratakse poliitilise otsusega. Annus tõi näite, et Belgia sulges oma viimase kivisöeelektrijaama 2016. aastal, Austria plaanib viimased kaks sulgeda hiljemalt aastal 2025.

Ta sõnas, et kuigi arengukavade järgi (energiamajanduse arengukava aastani 2030, kliimapoliitika põhialused aastani 2050 jt) taastuvenergia osakaal lõpptarbimises lähiaastatel kasvab ning süsinikdioksiidi heide väheneb, ei näe ükski neist arengukavadest ette põlevkivienergeetika hääbumist või põlevkivi kaevandusmahu vähendamist. Põlevkivienergiast loobumine tekitaks Annuse sõnul aga ka sotsiaalseid, majanduslikke, riigikaitse- jm küsimusi, mida nimetatud arengukavad ei hõlma.

23.10.2018 25.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto