Sisukord
Eesti
Tänane leht

Perearstide valik: kumba seadust rikkuda?

5 min lugemist
  • Inimestel ei õnnestu endale Tallinnas perearsti leida.
  • Perearstid ei soovi nimistut täis võtta, sest kvaliteet kannataks.
  • Terviseamet on algatanud perearstide üle kolm järelevalvemenetlust.
Perearstid FOTO: Pm

Iga päev helistab 30 inimest terviseametisse murega, et mõni Tallinna perearst ei saa neid oma nimistusse võtta ehkki nimekirjas oleks ruumi küll. Perearstide hinnangul seab väga suure nimistuga töötamine ohtu arstiabi kvaliteedi ja kättesaadavuse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks terviseameti poole pöördunu oli vanainimene, kes vajas uut perearsti, sest kolis Haapsalust Tallinna laste juurde. Ta vajas liikumiseks tugiraami ja soovis, et perearst oleks talle võimalikult lähedal. Abivajajale lähim perearst keeldus teda nimistusse võtmast.

Terviseamet võttis perearstiga ühendust ja palus vanuri siiski enda juurde registreerida. Arst vastas ametile, et tehku terviseamet trahvi kui tahab, tema patsienti juurde ei võta. Eakal abivajajal kulus perearsti leidmiseks mitu kuud, kuigi arstiabi vajanuks ta ka otsingu ajal.

Mitmel juhul loobuvad patsiendid uue perearsti otsimisest ise. «Soovin avalduse tagasi võtta. Esialgu uskusin, et tegemist on tehnilise viperusega. Kui perearstikeskusesse helistasin, siis mõistsin, et nad teevad kõik, et mind mitte vastu võtta. Isegi kui keskus on selleks kohustatud, ei tuleks meie suhtlus konstruktiivne,» kurtis üks allaandnu ametile.

27.10.2018 30.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto