Ettevõtjad maksavad aina suuremaid sünnitoetusi

Sünnitoetused ettevõtetes. FOTO: Postimees

Tänavu on oma töötajatele tulumaksuvaba sünnitoetust maksnud 561 ettevõtet summas 703 000 eurot. Kui tunamullu oli keskmise toetuse suurus 265 eurot, siis tänavu on see kerkinud 306 euroni. Keskmiselt saab tööandjalt sünnitoetuse iga viies laps.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tulumaksuseaduse kohaselt võib töötajale tulumaksuvabalt maksta lapse sünni korral toetust viie kuu maksuvaba tulu ulatuses. See tähendab, et näiteks tänavu on tulumaksuvaba toetuse piirmäär 2500 eurot. Riikliku sünnitoetuse suurus on 320 eurot.

Rahandusministeeriumi andmetel on võimalus töötajatele tulumaksuvabalt sünnitoetust maksta kehtinud juba aastast 2000 ja seda muuta pole plaanis. «Lapse sünni puhul maksab Telia oma töötajast vanemale ühekordset toetust summas 350 eurot lapse kohta. Toetuse väljamakse toimub vanema esitatud avalduse alusel,» lausus Telia Eesti personalidirektor Janika Kuusik.

«Ühekordse sünnitoetuse puhul lähtume riikliku sünnitoetuse suurusjärgust ning panustame omalt poolt veidi suurema summaga. Lapse sünd on eriline sündmus kõigi meie elus ning tööandjana soovime toetada pereväärtusi,» põhjendas ta.

26.10.2018 29.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto