Sisukord
Teater
Tänane leht

Dmitri Krõmov ei taha saada vanade lavastuste vahimeheks

7 min lugemist
  • «Hakkan lavastama, aga kus, pole veel otsustanud.»
  • «Taipasin äkki, et mul on näitekunstikoolis umbne.»
  • «Ma tahan teha uusi lavastusi, mitte muudkui kaeda vanu ja uusi mitte teha.»
  • «Lavastaja põhiline ülesanne on sundida vaataja aega unustama.»
«Kaasavaratu» lavastaja Dmitri Krõmov (paremal) koos Elmo Nüganeni (vasakul) ja näitlejatega etenduse õnnestumist tähistamas. FOTO: Stanislav Moškov/Kuldne Mask

Teatrifestivali Kuldne Mask Eestis üks oodatumaid lavastusi oli kahtlemata Dmitri Krõmovi «Kaasavaratu». Varem on Eestis olnud võimalik näha mitut Moskva Draamakunstikooli Teatri Laboratooriumi ja Dmitri Krõmovi lavastust: «Söör Vantes. Donki Hot» teadagi millest, «Hiline armastus» samuti Aleksandr Ostrovski järgi nagu «Kaasavaratu», «Oma sõnadega. A. Puškin «Jevgeni Onegin»».

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paraku ajal, mil me juba harjusime mõttega, et näeme oktoobris veel üht Krõmovi lavastust, muutus midagi olulist: lavastaja teatas augustis, et lahkub teatrist, kus ta oli töötanud 14 aastat. Krõmov kirjutas oma veebisaidil: «Pean teile ütlema, et lahkun teatrist. Näitekunstikooli teatrist. Nagu ütles Andrei Donatovitš Sinjavski 1966. aasta protsessil: «Mul on nõukogude võimuga puhtalt stilistilised erimeelsused.» Ma lahkun teatrist, kus te kinkisite mulle armastust. Ma hakkan teist väga puudust tundma.»

25.10.2018 27.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto