Sisukord
Teater
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Dmitri Krõmov ei taha saada vanade lavastuste vahimeheks

7 min lugemist
  • «Hakkan lavastama, aga kus, pole veel otsustanud.»
  • «Taipasin äkki, et mul on näitekunstikoolis umbne.»
  • «Ma tahan teha uusi lavastusi, mitte muudkui kaeda vanu ja uusi mitte teha.»
  • «Lavastaja põhiline ülesanne on sundida vaataja aega unustama.»
«Kaasavaratu» lavastaja Dmitri Krõmov (paremal) koos Elmo Nüganeni (vasakul) ja näitlejatega etenduse õnnestumist tähistamas. FOTO: Stanislav Moškov/Kuldne Mask

Teatrifestivali Kuldne Mask Eestis üks oodatumaid lavastusi oli kahtlemata Dmitri Krõmovi «Kaasavaratu». Varem on Eestis olnud võimalik näha mitut Moskva Draamakunstikooli Teatri Laboratooriumi ja Dmitri Krõmovi lavastust: «Söör Vantes. Donki Hot» teadagi millest, «Hiline armastus» samuti Aleksandr Ostrovski järgi nagu «Kaasavaratu», «Oma sõnadega. A. Puškin «Jevgeni Onegin»».

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Paraku ajal, mil me juba harjusime mõttega, et näeme oktoobris veel üht Krõmovi lavastust, muutus midagi olulist: lavastaja teatas augustis, et lahkub teatrist, kus ta oli töötanud 14 aastat. Krõmov kirjutas oma veebisaidil: «Pean teile ütlema, et lahkun teatrist. Näitekunstikooli teatrist. Nagu ütles Andrei Donatovitš Sinjavski 1966. aasta protsessil: «Mul on nõukogude võimuga puhtalt stilistilised erimeelsused.» Ma lahkun teatrist, kus te kinkisite mulle armastust. Ma hakkan teist väga puudust tundma.»

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto