N, 9.02.2023

Kellest võiks saada Merkeli mantlipärija?

Martin Kutti
, toimetaja
Kellest võiks saada Merkeli mantlipärija?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kristlik-Demokraatliku Liidu peasekretär Annegret Kramp-Karrenbauer (vasakul) on kantsler Angela Merkeli lähedane liitlane. Teda peetakse üheks favoriidiks Merkelist vabaks jäävale CDU juhi kohale.
Kristlik-Demokraatliku Liidu peasekretär Annegret Kramp-Karrenbauer (vasakul) on kantsler Angela Merkeli lähedane liitlane. Teda peetakse üheks favoriidiks Merkelist vabaks jäävale CDU juhi kohale. Foto: Omer Messinger/EPA/Scanpix

Pärast seda, kui Angela Merkel teatas otsusest lahkuda Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) juhi ametist, kerkis kohe esile mitmeid CDU liikmed, kes soovivad saada erakonna uueks juhiks. Ees ootab oluline otsus ka ideoloogiliselt, sest kandidaatide seas on nii tuliseid konservatiive kui tsentriste. Võidu korral on auhind loomulikult magus, sest just uus esimees läheb 2021. aasta valimistele vastu CDU kantslerikandidaadina.

Jens Spahn (38). Ambitsioonikas terviseminister Spahn on olnud üks Merkeli suuremaid kriitikuid CDUs. Osa vaatlejaid usub, et Merkel nimetas Spahni valitsusse just selleks, et tema kriitikat vaigistada. 2002. aastal ajaloo noorima liikmena Liidupäeva jõudnud Spahn tahaks CDU kurssi sootuks muuta ja tuua endaga kaasa konservatiivsed tuuled.

Märksõnad
Tagasi üles