Riigireformijad kärbiksid ametnike hulka

Riigireformi Sihtasutuse nõukogu liige Viljar Arakas tutvustas eile Postimehe otsesaates reformiettepanekuid.  FOTO: Erik Prozes

Riigireformi Sihtasutus vähendaks riigiametnike arvu poole võrra ja jätaks valitsusse kümme ministrit. Peaministrile tahetakse anda aga kõrgeim iseseisev pädevus ehk peastrateegi nimetus. Mis saaks siis presidendist ning missugused ministrid jääks ametikohata, jääb ettepanekute eile avalikustatud teises osas täpsustamata.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ministrite vähendamist põhjendatakse sellega, et neid on Eesti jaoks liiga palju. Samas annaks riigireformijad peaministrile iseseisva pädevuse: ta peaks olema riikliku arengu strateegiline juht ehk peastrateeg. Rõhutatakse peaministri ja ministrite alluvussuhte määratlemise olulisust, eriti eriolukordades ning riigikaitses. Sellest lähtuvalt peaks riigivalitsuse struktuuris moodustatama ka Eesti vabariigi strateegiakeskus.

Riigireformi Sihtasutuse nõukogu liige Viljar Arakas tõdes eile saates «Otse Postimehest», et peastrateeg ei saa olla valgustatud monarh, kuid muudatuse mõte on muuta kogu süsteem paindlikumaks.

29.10.2018 31.10.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto