Sisukord
Kultuur
Postimees
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (35) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed (1) Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (8) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (8) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (2) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (4) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (1) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit ka juulis Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (5) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lavastuseks andis ainest inimese psüühika uurimine

2 min lugemist
Uue anatoomikumi peauksele tulid doktor Divingu kostüümis Johan Elm (vasakult) ning praktikant Emili Kraepelini kostüümis Steffi Pähn. Trepil istub lavastaja Ingmar Jõela. FOTO: Sille Annuk

Tartus on kaks sarnase nimega hoonet. Esimene ja vanem neist – vana anatoomikum – asub Toomel endise sünnitusmaja lähedal. Seal on etendatud mitut lavastust. Kassitoome serval uues anatoomikumis ei ole varem seni teadaolevalt kutselised näitetrupid lavastusi teinud, nii et Tartu Uue Teatri «Unusta/unista» on esimene.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaatajate ette tuleb Jim Ashilevi näidend, mille kirjutamisel on ta inspiratsiooni saanud uuest anatoomikumist ning seal 130 aastat tagasi tegevust alustanud eksperimentaalpsühholoogia laborist ja selle loojast Emil Kraepelinist. Viimane oli Tartu ülikooli psühhiaatriaprofessor ning vaimuhaiguste kliiniku juhataja aastail 1886–1891.

Nii selle loo lavastaja Ingmar Jõela kui ka näitlejad Steffi Pähn, Nils Mattias Steinberg, Johan Elm, Jane Napp, Markus Truup ja Jaanus Nuutre on lõpetanud tänavu kevadel Tallinnas lavakunstikooli.

03.07.2020 05.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto