Sisukord
Kultuur
Tänane leht
20.10.2020
ANALÜÜS ⟩ ANALÜÜS. Väärtuskriis valitsuses: Keskerakond ja EKRE lõid teineteisel hambad kurku (45) Eesti Eesti lühiuudised LGBT ühingu juht: valitsus kiusab oma inimesi (50) Eesti vanim tegevajakirjanik läks pensionile Hundid võtsid lambapidamise isu Selle aasta tapmiste arv ehmatas eksperte (2) Majandus Kas saab raha või ei saa: riigikohus paneb pensionireformi paika (11) Majanduse lühiuudised Hiina majandus saavutas jõudsa kasvu Olympic nõuab Trigonilt enam kui 16 miljoni euro hüvitamist Joe Biden lubab suurkorporatsioonidele ja rikastele maksutõusu Välismaa Aastaid kestnud ahistamine kukutas Taani võimupartei asejuhi (1) Välismaa lühiuudised Hispaania kohtunikud muretsevad õigussüsteemi politiseerituse pärast Peruust avastati 2000 aastat vana kassipilt Põhja-Korea vanglates vohab piinamine ja vägistamine (1) Arvamus Juhtkiri ⟩ Sõna loob kõik (9) Henry Lääne: seksismisüüdistus, mis ei pea paika Aino Järvesoo – naine, kes hoolis Eestist Urmas Viilma: erimeelsustega ei saa vabandada armastuse puudumist (26) Karmo Tüür: Lenini mausoleumi taaskasutus Loretta Kruusimäe: nõiaring seoses puuetega inimestega (2) REGIONAALARENG ⟩ Tiit Terik, Jan Trei: võitlus omavalitsuste kopsakama rahakoti ja omatulu eest ei rauge REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: omavalitsused kui Eesti riigi vaeslapsed Toomas Kiho: Balti paelad ja Soome sild Kultuur Lugu ajastust, mil õilis nägu oli lubamatu luksus Kultuur lühidalt Minu pisike päikene pingil oli katki Maailmamuusika täht peab Eestisse jõudmiseks läbima kadalipu (1) Sport Spordi lühiuudised Kas Eesti kergejõustiku lipulaeva seis on nii roosiline, nagu paistab? (1) Räim mõtleb Vuelta etapivõidust, Laas hakkab superstaari positsioonile vedama Maik-Kalev Kotsar leidis profikarjääri alustamiseks ideaalse paiga Tervis Tervise lühiuudised Professor selgitab, millised tunnused viitavad emakakaelavähile ja kuidas seda ennetada AK Minu pisike päikene pingil oli katki Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lavastuseks andis ainest inimese psüühika uurimine

2 min lugemist
Uue anatoomikumi peauksele tulid doktor Divingu kostüümis Johan Elm (vasakult) ning praktikant Emili Kraepelini kostüümis Steffi Pähn. Trepil istub lavastaja Ingmar Jõela. FOTO: Sille Annuk

Tartus on kaks sarnase nimega hoonet. Esimene ja vanem neist – vana anatoomikum – asub Toomel endise sünnitusmaja lähedal. Seal on etendatud mitut lavastust. Kassitoome serval uues anatoomikumis ei ole varem seni teadaolevalt kutselised näitetrupid lavastusi teinud, nii et Tartu Uue Teatri «Unusta/unista» on esimene.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaatajate ette tuleb Jim Ashilevi näidend, mille kirjutamisel on ta inspiratsiooni saanud uuest anatoomikumist ning seal 130 aastat tagasi tegevust alustanud eksperimentaalpsühholoogia laborist ja selle loojast Emil Kraepelinist. Viimane oli Tartu ülikooli psühhiaatriaprofessor ning vaimuhaiguste kliiniku juhataja aastail 1886–1891.

Nii selle loo lavastaja Ingmar Jõela kui ka näitlejad Steffi Pähn, Nils Mattias Steinberg, Johan Elm, Jane Napp, Markus Truup ja Jaanus Nuutre on lõpetanud tänavu kevadel Tallinnas lavakunstikooli.

19.10.2020 20.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto