Sisukord
Maailm
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ungari ja Venemaa andsid maailmale etenduse

6 min lugemist
  • Ungari reageeris Skripalide müritamisele pealtnäha jõuliselt.
  • Hoidmaks häid suhteid, kooskõlastati diplomaadi väljasaatmine Venemaaga.
  • Ungari-Venemaa erisuhet ilmestab diplomaatide vähene kiusamine Moskvas.
Ungari ja Venemaa kujundasid aastatega erilise sõprussuhte, mida ei tahetud Salisbury närvimürgirünnakule jõuliselt reageerides rikkuda. FOTO: Artur Kuus

Kuivõrd Ungari valitsusel on Vladimir Putini juhitud Venemaaga viimastel aastatel lähedased suhted, võis Budapesti vastus Skripalide juhtumile paista üllatavalt karm. Kuid Ungari karmus ja Venemaa vastus sellele olid kõigest näilised.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kevadel otsustas Viktor Orbáni valitsus pärast endise Vene topeltagendi Sergei Skripali mürgitamisjuhtumit saata solidaarsusest Suurbritanniaga Ungarist välja Venemaa diplomaadi. Ungari reaktsioon rabas neid, kes teadsid Budapesti headest suhetest Moskvaga. Kahe riigi liidrid kohtuvad vähemalt korra, vahel kaks korda aastas, allkirjastavad pikaajalisi gaasimüügilepinguid, räägivad Budapesti allmaaraudtee varustamisest Venemaa metroovagunitega ja uue tuumaelektrijaama ehitusest (12 miljardit maksva projekti sai endale Venemaa aatomienergia korporatsioon Rosatom).

Orbáni valitsus mitte üksnes ei hoidu Putini režiimi avalikult kritiseerimast, vaid neile lähedased meediaväljaanded kopeerivad ja levitavad Kremli-meelset juttu ning tsiteerivad väljaandeid RT (varem Russia Today) või Sputnik, mis mõlemad on Kremli propagandaaparaadi osa. Veelgi enam, alates Orbáni ametiaja algusest 2010. aastal pole Ungari saatnud välja ühtegi Venemaa diplomaati.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto