Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tööjõu termomeeter ikka punases: kes tuleks ja teeks töö ära?

4 min lugemist
Skolioosioperatsioon Ida-Tallinna keskhaiglas. Tööjõuvajaduse seire- ja prognoosisüsteemi OSKA viimastel andmetel jääb tervishoius aastaks 2025 Eestis puudu juba üle 300 meditsiinitöötaja. FOTO: Eero Vabamägi

Ükskõik kuhu vaatad – kõikjal on inimesi puudu, olukord läheb iga kuuga pingelisemaks, varsti võivad inimesed lausa arstiabita jääda –, selliste kurjakuulutavate hüüatustega iseloomustas olukorda tööjõuturul Eesti Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tööandjad on töökäte puuduse mõõtmiseks ja probleemi avalikkusele selgitamiseks välja mõelnud omamoodi tööriista, tööjõu termomeetri. See mõõdab, kui palju töötuid on iga vaba töökoha kohta. Samuti iseloomustab see ettevõtjate hinnangut olukorrale.

Kolmandas kvartalis on temperatuur küll paari kraadi võrra langenud, kuid osuti püsib endiselt kindlalt punases. See tähendab, et töötajate leidmine on ülimalt keeruline. Tervelt 40 protsenti tööandjatest ütles, et see on kõige suurem takistus, mis arengut tagasi hoiab. Suurim tulekahju on ehituses, transpordis, majutuses ja ITs.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto