Sisukord
Eesti
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

EMO juhataja: töötan elava järjekorraga perearstikabinetis

3 min lugemist
  • EMO arsti meelest peaks omal jalal saabujal olema perearsti saatekiri.
  • Inimesed satuvad iseendale diagnoosi pannes pabinasse ja tõttavad EMOsse.
  • Lähedased üritavad oma eakaid sugulasi EMO kaela sokutada.
Ida-Tallinna keskhaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja Märt Põlluveer ütleb, et sagedasim diagnoos, mida pannakse, on mittespetsiifiline kõhuvalu. See mure on enamasti tingitud kiudainenappusest meie menüüs ja sellega EMOsse minna on asjatu. FOTO: TAIRO LUTTER/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Ida-Tallinna keskhaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja Märt Põlluveer sõnas, et EMOde töökoormust vähendaks see, kui omal jalal EMOsse saabujatel tuleks ette näidata perearsti saatekiri.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Riigikontrolli erakorralise meditsiini auditist selgus, et eelmisel aastal erakorralise meditsiini osakonda pöördunutest olid 57 protsenti sellised, kelle seisund ei eeldanud vältimatut abi. Kuidas see teie töös kajastub?

Usun, et praktilises elus on see protsent suurem. Sõnastaksin küsimuse ümber: kes on praeguse olukorraga rahul? Patsiendid ei ole rahul, sest kes tahab EMOs kuus kuni kaheksa tundi sitsida?

Punase triaažikategooriaga patsient tuleb vastu võtta kohe, oranži kategooriaga patsient võib oodata 15 minutit ja kollase kategooria patsient peaks abi saama tunni aja jooksul. Näeme aga, kuidas juba kollase triaažikategooriaga patsient ootab kauem. See tähendab, et patsiendid ei ole rahul.

Kas meditsiinitöötajad on rahul? Ma õppisin hoopis teist eriala. Ma ei mõelnud tööle tulla elava järjekorraga perearstikabinetti. Õppisin erakorralise meditsiini arstiks.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto