N, 1.12.2022

Mul on missioon!

Nädala nägu
Aivar Pau
, ajakirjanik
Mul on missioon!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Andres Mustonen
Andres Mustonen Foto: Eero Vabamägi

Postimehe majandustoimetuses pole ammu nii palju (jõuetut) naeru kostnud, kui sel nädalal Andres Mustoneni (65) väljaütlemisi üle kuulates. Ametliku auditi kohaselt aastate vältel teadlikult ja süstemaatiliselt libaarvete ja topelttasude näol isikliku ja riigi rahakoti segi ajanud muusik üritas ajakirjandust tinistada kohtlasevõitu mõttekäikudega, mille peamise võiks kokku võtta väljendiga «mis raamatupidamisest te räägite, kui mind on vallanud noodid, noodid ja veelkord noodid!»

Mis sõnumi keskaja vaimus elav kunstnik õiguspoolest meile, tänapäeva inimestele õiguspoolest andis? Kui mis iganes ala inimesel on enda arvates täita missioon, kui ta peaks seejuures olema pühendunud ja juhtumisi käima ka välismaal, siis ümberringi lennaku laastud. Avaliku raha vasakule panek ei ole seejuures asi, mis vääriks vähemalt avalikku selgitust, vabandusest rääkimata.

Avalikkusel tuleks nüüd selg sirgeks lüüa ja nõuda detailideni välja nii Mustoneni kui ka kõigi teiste Eesti Kontserdi nisade otsas rippunute rahaasjad. Sõitku neil katus kaamera ees palju tahes või olgu neil jalad maast lahti kui kõrgel iganes.

Märksõnad
Tagasi üles