Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Riigikohus ulatas 2500 maksuvõlglasele abikäe

3 min lugemist
Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liikme Lasse Lehise sõnul on enamik võlgu lootusetud, mis nüüd «ootamatult» tuleb maha kanda. FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Kui varem võis riik inimeselt maksuvõlga sisse nõuda ükskõik kui kaua, siis riigikohtu otsus pani sellele piiri: maksuvõlg aegub riigi ees viie aastaga. Maksuamet peab korstnasse kirjutama 9,5 miljonit eurot nõudeid, mis edastati kohtutäituritele enne 2013. aastat.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liikme Lasse Lehise sõnul seisneb muudatus selles, et kui maksuamet annab maksuvõla täitmiseks kohtutäiturile, siis täitemenetlusele järgneva aasta 1. jaanuarist algab viieaastane aegumistähtaeg. Kui kohtutäitur pole viienda aasta lõpuks suutnud võlga sisse nõuda, siis see võlg kustub.

«Muude nõuete puhul, kus täidetakse kohtuotsust – näiteks võlg pangale, sideoperaatorile jne –, on see tähtaeg kümme aastat, aga loogika on sama,» rääkis Lehis. Varasem praktika oli maksuvõlgade puhul selline, et uus viieaastane aegumistähtaeg ei alanud täitemenetluse alustamisest, vaid täitemenetluse lõpetamisest.

02.11.2018 05.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto