P, 4.12.2022

Haigekassa pääses krahhist

Hanneli Rudi
Haigekassa pääses krahhist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Haigekassa juht Rain Laane ütles, et haigus-  või hoolduslehte saavad võtta töötavad inimesed, kes on ise haiged, põetavad haiget last või lähedast, see kehtib jätkuvalt kõikide haiguste puhul.
Haigekassa juht Rain Laane ütles, et haigus- või hoolduslehte saavad võtta töötavad inimesed, kes on ise haiged, põetavad haiget last või lähedast, see kehtib jätkuvalt kõikide haiguste puhul. Foto: Eero Vabamägi

Haigekassa seisis silmitsi ohuga, et tuleb tühistada 46 miljoni euro jagamiseks mõeldud riigihange, sest seda soovisid tööandjate esindajatest haigekassa nõukogu liikmed.

Teadmine, et eriarstiabi hanke tühistamine jätab erakliinikud aastateks riigirahata, sundis hanke tühistamist taotlenud tööandjate esindajad meelt muutma. Haigekassa juhi Rain Laane sõnul pani nõukogu liikmeid seda tegema advokaadibüroost Ellex Raidla tellitud sõltumatu õiguslik analüüs, mille kohaselt poleks ühtegi seaduslikku võimalust seniste lepingute pikendamiseks.

«Me ei teinud hanke tühistamist kellegi ettepanekul ega ärgitusel, aga kuna oli rahandusministeeriumi arvamus, siis kuidagi tuli sellele reageerida,» sõnas Swedbank AB vanemkrediidijuht Priit Perens.

Märksõnad
Tagasi üles