Lasterikkust toetava keskkonna ootuses

Kolme lapse ema ning ajakirja EMA peatoimetaja ja Vikerraadio «Peresaate» juht Merle Liivak. FOTO: Stina Kase Photography

Erakondade ettepanekutest leidsin palju ideid, mis panid kaasa noogutama: nagu näiteks lastetoetuse indekseerimine, et need kasvaks koos elukallidusega. Samuti tasuta lasteaiad ja haridus ning huviringide kättesaadavuse suurendamine, kodu soetamise toetus vastavalt peres kasvavate laste arvule, lapse täisealiseks saades riigi toetuse vähendamine järk-järgult jne.

Kuid vaid kaks erakonda nimetasid midagi, mis on palju olulisem kui need üksikud meetmed eraldi: vaja on luua terviklik lasterikkaid peresid toetav keskkond.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meil antakse auhindu peresõbralikele kohvikutele, kuid probleem on tegelikult laiem ja sügavam: vaadake ringi, lastel pole enam hoovegi, kus mängida! Puha parklad, igav liiv ja tühi väli. Kõige suurem tühimik valitseb sotsiaalses keskkonnas. Arusaam, et steriilsetest pindadest tähtsam ja tervislikum on elu meie ümber – et elu koos lastega, ka ringi tatsavate ja vahel metsikut kaost põhjustavate, alles arenemisjärgus väikeste inimestega on normaalne.

03.11.2018 06.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto