Sisukord
Välisuudised
Tänane leht

Nicaragua teadlane: populism võib hävitada aastakümnetepikkuse töö

5 min lugemist
  • Poliitikud ja rahvas peaksid otsuste tegemisel tuginema teadlaste pakutud infole
  • Minevik ei ole möödanik - külma sõja produkt hävitab Nicaragua saavutusi.
  • President loob oma dünastiat ja surub vastaseid jõuliselt maha.
  • Tuleb pidada meeles, et demokraatia on õhkõrn.
Dr Jorge A. Huete-Pérez rääkis Nicaragua Teaduste Akadeemia kogemusest Tallinnas toimunud konverentsil, mis käsitles akadeemiate nõuandvat rolli infoühiskonnas. FOTO: Reti Kokk FOTO: Reti Kokk

Nicaragua Teaduste Akadeemia asutajaliige professor Jorge A. Huete-Pérez sõnas intervjuus Postimehele, et suurest vahemaast hoolimata peaks Nicaraguas toimuv eestlastele korda minema: see tuletab meelde, et demokraatia on õhkõrn ja populism võib kergelt hävitada aastakümnete jooksul saavutatu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Akadeemia peab olema otsekohene ja rääkima tõtt, aga sageli ei ole tõde mugav. Nicaragua agressiivse ja rõhuva valitsusega suhelda on tõesti keeruline, sest nad ei taha võtta arvesse enda omadele vastupidiseid seisukohti, ja tunnistan, et akadeemiasse suhtutakse vaenulikkusega.

Sellises olukorras on väga raske ja riskantne riigile nõuandeid pakkuda, mistõttu kõik ei ole valmis avalikult sõna võtma. Teisitimõtlejatele võib saada osaks ähvardamine, tagakiusamine või vahistamine; eriti selgeks on see saanud viimase poole aastaga. Aprillis puhkenud meeleavaldustes osalenuid tapetakse või vahistatakse süüdistatuna terrorismis, valituse käitumine on üle mõistuse jõuline.

03.11.2018 06.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto