T, 27.09.2022

USA lükkas Iraani sanktsioonid rauda

Margus Parts
, toimetaja
USA lükkas Iraani sanktsioonid rauda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Donald Trump postitas Twitteris «Troonide mängule» viitava pildi kirjaga «Sanktsioonid on tulekul». Iraani Rahvuskaardi kindralmajor Ghasem Soleimany ei jäänud vastust võlgu.
Donald Trump postitas Twitteris «Troonide mängule» viitava pildi kirjaga «Sanktsioonid on tulekul». Iraani Rahvuskaardi kindralmajor Ghasem Soleimany ei jäänud vastust võlgu. Foto: AY-COLLECTION/SIPA/Scanpix

Täna taaskehtestab USA Iraanile lisasanktsioonid ning lisab nimekirja 700 isikut ja ettevõtet. Sellega laiendatakse märkimisväärselt nende inimeste ja ühenduste arvu, mida Washington üritab rahvusvahelistest võrgustikest ära lõigata.

Et vältida maailma naftaturu segipaiskamist, lubatakse kaheksal riigil jätkata Iraani nafta importimist piiratud mahus, nende seas on ilmselt USA liitlased Itaalia, India, Jaapan, Lõuna-Korea ja Türgi. Välisminister Mike Pompeo sõnul on meede ajutine ning eesmärk on siiski Iraani naftatoodete impordi järkjärguline lõpetamine.

Need kaheksa riiki nõustusid suunama naftast saadud tulu välismaal asuvatele kontodele, kust Iraan saab raha välja võtta ainult humanitaareesmärgil või kahepoolseks kauplemiseks sanktsioonideväliste kaupade ja teenustega.

Märksõnad
Tagasi üles