Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
06.08.2020
Sten Tamkivi: Eesti idufirmad on ebaratsionaalselt patriootlikud (27) Eesti Eesti lühiuudised Lutsar soovitab asendada välismaalaste karantiininõude piiril testimisega (11) Koroonaga on kokku puutunud arvatust kümme korda rohkem inimesi (1) Narva kommunistide nimed peaaegu alistatud Kartulisaak tuleb sama heitlik nagu ilm Metsa vaarikale! Välismaa Beiruti õudust saanuks vältida (4) Välismaa lühiuudised Prantsuse eliitüksuslasi kahtlustatakse mõrvaplaanis (1) Arvamus Juhtkiri: valmistume viiruse levikuks (4) Mihkel Kunnus: Kivisaare-jahi saak (23) Kalev Kallemets: rohepöörde hind (9) Maria Rahamägi: värsket verd koolidesse (9) Andres Herkel: inimene ja meediahiiud (5) 6. august 1940: eesriie langeb (4) Omanike Keskliit: riik näitab eraomanikele mälestiste kaitsel halba eeskuju Kultuur Kataloonia kuraator: Olev Subbi on minu jaoks isiklik (1) Vastukarvapai Subbi loomingule Väga-väga halb päev ühe mehe elus Suve auk. Koroonaviirus tappis ajakirja ehk jäägem nostalgiliseks! Sport Spordi lühiuudised Arsenaliga karikavõitu tähistanud Hein: võtsin emotsionaalselt kaasa kõik, mis sealt võtta oli Kergejõustikukohtunike raske elu: tee, mis sa teed, keegi ikka kobiseb* Maa Elu Piimatootmine käib juba kolmandat kuud alla omahinna (3) Lambakasvatuses on ärevad ajad, loomade arv aina kahaneb (1) Puidu parem kasutamine on tuleviku võti Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja Jüri Raidla: Üha enam inimesi on leidmas teed tagasi juurte juurde Kõrgrõhk­konnad ja äike Naistemantel passib ka salatisse Haisev lutiklill aitab pärssida allergiat ja kasvajaid Rebastel kasvavad vutid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vana Tartumaa muuseumi uued elamised täitusid üürnikega kiiresti

3 min lugemist
Elva Kodu tegi Männilinnas endise Tartumaa muuseumi hoonest üürimaja. Et selle korterid on üürnikega täidetud, näitas Elva Kodu üks omanik Margo Laul, milline näeb välja kahe magamis- ja elutoaga külaliskorter. FOTO: Margus Ansu
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ehitusbuumi Elvas märgata ei ole: eramuid on küll üles vuntsitud ja juurdegi tehtud, aga viimased korterelamud valmisid seal aastaid tagasi. Nii polegi imestada, et osaühingu Elva Kodu nelja vanasse puumajja tehtud üürikorterid on läinud nagu soojad saiad.

Ettevõtte viimane töö, vaksali vastas 2013. aastast tühjana seisnud endise Tartumaa muuseumina tuntud kroonuhall kahekorruseline kortermaja aadressiga Pikk 2 valmis suvel. Teisel korrusel on nüüd muuseumi näitusesaalide asemel kaheksa elamist, neist kuus üüri- ja kaks külaliskorterit lühemaks ajaks Männilinna tulijatele. Esimesel korrusel on ruumidel äridele.

Peale Pikk 2 korterite on Elva Kodul korda tehtud ning välja üüritud Tuletõrje tänaval soetatud kaks ja Jõe tänaval üks vana puumaja, mis aastaid tühjana seisid.

Elva vald tunnistas Elva Kodu OÜ rajatud Pikk 2 ja Jõe 4 kortermajad Elva arendusprojektiks 2018.

05.08.2020 06.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto