Sisukord
Eesti
Tänane leht

Kolmeaastane tekitas teisele lasteaias noahaava

5 min lugemist
  • Keeruka käitumisega lapse vanemad ei tahtnud probleemi tunnistada.
  • Õpetaja sõnul ei olnud riidu kuulda, aga korraga oli ühel lapsel käsi verine.
  • Lasteaia direktori sõnul toimus laste vahel väike võimuvõitlus.
Mõnda aega kestnud konflikt lõppes ühele lapsele käehaavaga. FOTO: Erakogu

Möödunud neljapäeval veidi pärast kella 17 sai Tom (toimetus otsustas lapse kaitseks täisnime mitte avaldada) oma lapse emalt kõne, et nende kolmeaastane poeg Paul (nimi muudetud) on lasteaias kätte lõikehaava saanud. «Haav oli päris sügav, nagu lihunikunoaga oleks tõmmatud,» ütles Tom. Sellise vigastusega päädinud konflikt oli kestnud juba mõnda aega, kuid lasteaia ja Pauli vanemate käed olid seni seotud, sest vägivaldselt käitunud poisi vanemad ei tunnistanud probleemi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pauli isa sõnul on pojal juhtunust lisaks füüsilisele ka psühholoogiline trauma ning eile hommikul keeldus ta kategooriliselt lasteaeda minemast. «Kordas ainult, et keegi teda ei lööks. Täna pidigi lapse ema temaga töölt koju jääma. Ta pole kunagi niimoodi kogu aeg korranud, et teda ei löödaks,» rääkis mees. Paul oli viimaste kuude jooksul Tallinnas asuvast lasteaiast koju tulles korduvalt kurtnud, et teine poiss, Mart (nimi muudetud) lööb teda. Tom arvas alguses, et lapsed ikka mõnikord kaklevad. Kui mure aga jätkus ja ta kuulis, et ka teistel lapsevanematel on Mardi käitumisega probleeme, otsustas ta kolm nädalat tagasi siiski lasteaia juhtkonna poole pöörduda.

Juhtkond on Pauli isa sõnul olnud mõistev, kuigi ta nentis, et rääkis direktoriga väga resoluutselt ja rõhutas, et olukord võib eskaleeruda. «Direktor ütles, et nad jälgivad, analüüsivad olukorda, räägivad vanematega. Siis oli keegi vist seal rühmas iga päev pool tundi kohal, jälgis ja analüüsis käitumist,» selgitas ta, lisades, et asi oli hoopis Mardi vanemates, kes ei tahtnud poja käitumisprobleeme tunnistada.

05.11.2018 07.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto