Endine maanteeameti eksamineerija: altkäemaksu võtsid kõik!

See raha täis tikutops paljastas kümmekond aastat maanteeametis aset leidnud korruptsiooni. FOTO: Kohtutoimik

Politseile antud ütlused annavad aimu, et kohtusse jõudnud ja ajakirjanduses kajastatud altkäemaksujuhtumid maanteeametis olid tõenäoliselt vaid jäämäe tipp: kuritegelikud skeemid kestsid kümmekond aastat ning eksamineerijate pangakontodelt liikus läbi sadu tuhandeid eurosid teadmata päritolu sularaha.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ma olen täiesti veendunud, et iga maanteeameti eksamineerija võtab raha eksamite eduka sooritamise eest. See on aastatega välja kujunenud kord,» rääkis ameti endine töötaja Jaak Tammistu politseiuurijatele mõni aasta tagasi.

Tammistu oli karmikäeline eksamineerija, suisa kurikuulus, sest kui tema juba sinu kõrvale istuma sattus, oli eksamit raske läbida. Surudes tema pihku aga 160–200 eurot, leebus härra märgatavalt.

Ta tunnistas politseile, et oli nii toimetanud juba krooniajast saadik, kümme aastat oma 15-aastasest staažist. «Sain aru, et olen altkäemaksu võtmisest sõltuvusse jäänud,» ütles ta.

Võib vaid oletada, kui palju jõudis selle kümne aasta jooksul tema käe alt läbi käia altkäemaksu tasunud tulevasi liiklusidioote tegelikult.

07.11.2018 09.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto