Trump võttis sihikule Venemaa-juurdluse

Justiitsminister Jeff Sessionsi (paremal) väljavahetamine annab Trumpile võimaluse määrata ametisse keegi, kes teda Muelleri juurdluse eest paremini kaitseks. FOTO: JONATHAN ERNST/Reuters/Scanpix

Üleeile hilisõhtul saabunud teade, et USA justiitsminister Jeff Sessions lahkub president Donald Trumpi nõudmisel ametist, pani nii demokraatide kui ka vabariiklaste ridadest kostma hoiatuse, et tugevaima löögi alla võib sattuda eriprokurör Robert Muelleri juurdlus, milles uuritakse Venemaa võimalikku sekkumist USA 2016. aasta presidendivalimistesse.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Justiitsminister Sessionsi vallandamises on võimatu näha midagi muud kui president Donald Trumpi jultunud püüdlust õõnestada ja lõpetada eriprokurör Muelleri juurdlus,» kirjutas sotsiaalmeedias USA esindajatekoja demokraatide liider Nancy Pelosi.

Trump asendas Sessionsi senise justiitsministeeriumi personaliülema Matthew Whitakeriga. See pani häirekellad helisema. Nii nagu president on Whitaker olnud Muelleri laiaulatusliku uurimise suhtes väga kriitiline, kutsunud üles uurimist kitsendama ja selle rahastust vähendama.

08.11.2018 10.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto