Suur suusakarussell jõuab Veerpalu, Märtini ja Kowalczyku jälgedes tagasi Tehvandile

Sedasi nägi Tehvandi spordikeskuse süda, "Pentagon" välja arhitektide silmis. FOTO: Arhitektid Peep Jänes, Tõnu Mellik/Eesti Arhitektuurimuuseum

Mäletate, kuidas Lembitu Kuuse ikka igal aastal Karupesa hotellis Justina Kowalczykuga intervjuu tegi? Või kuidas esmalt Markko Märtin ja nüüd Ott Tänak kamraadidega suvel Otepää ümbruses oma rallimasinatel tolmu üles keerutasid? Aastast 2022 lisandub Tehvandil käinud maailmanimede sekka ka kogu laskesuusatamise koorekiht.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Laskesuusatamise MK-etapp tuleb Otepääle esimest korda samal aastal, kui Eesti spordi-Meka oma 45. sünnipäeva tähistab. «Mind tehti Dünamos ju teeneliseks treeneriks. Kahju oli minna sinna Tehvandile direktoriks ja majandustegelaseks, sest minu põhitegevus oli Apteekrimäe keskuses treenimine,» meenutab algusaegu Heido Meema, kes juhtis Tehvandi spordikeskust selle sünnist kuni praeguse sajandi alguseni. «Põhihoone sai valmis 77. aastal. Siis hakkas staadioni ehitus, suusarollerirada, hüppemäele sai uus trampliin … Ise ei saa ma seda kõike hinnata, aga teised on olnud väga tänulikud, et ma selle ameti ikka vastu võtsin.»

08.11.2018 10.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto