R, 2.06.2023

Robotit tuleks usaldada, mitte karta

Janno Zõbin
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Tartu ülikooli teadlaste Alvo Aabloo (vasakult) ja Karl Kruusamäe arvates muretses president Kersti Kaljulaid inimeste pärast ega tahtnud külvata robotihirmu.
Tartu ülikooli teadlaste Alvo Aabloo (vasakult) ja Karl Kruusamäe arvates muretses president Kersti Kaljulaid inimeste pärast ega tahtnud külvata robotihirmu. Foto: Sille Annuk

Eelmisel nädalal erutas inimesi Postimehe uudis Kersti Kaljulaidist, kes konverentsil   eestlasi justkui robotitega seotud ohtude eest hoiatas. Sotsiaalmeedia kubises irvhammaste naljadest, mis läksid otse presidendi kapsaaeda.

Intensiivne sopaloopimine vallandus ka kommentaariumites, kus deklameeriti vihaselt, et presidendi väljaöeldu on pseudoprobleem.

Küsimustele, kas, mil viisil ja miks on robotid inimkonnale ohtlikud, otsis siinkirjutaja vastust koos teadlastega, kellele robootika tööd ja leiba annab. Tartu ülikooli robootika dotsent Karl Kruusamäe ja tehnoloogiainstituudi professor Alvo Aabloo leidsid, et president tundis eelkõige muret inimeste pärast ning tema eesmärgiks polnud tekitada paanilist robotihirmu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles