Sisukord
Kodustiil
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tagasihoidlik paneel kütab kodu tõhusalt soojaks

4 min lugemist
Tänu infrapunapaneeli siledale pinnale on võimalik selle peale soovi korral ka pilte luua. FOTO: Hea Soojus FOTO: Heasoojus

Kuigi näis, et see sügis ei lõppegi, hakkavad ilmad siiski tasapisi krõbedamaks muutuma ja paljudes kodudes tekib vajadus leida olemasolevale küttele mingi lisalahendus, mis paremini mõnusat temperatuuri hoida aitaks. Lihtne lahendus on küttepaneelid.

Sellised paneelid sobivad ka põhikütteks, kuid on suureks abiks, kui kodu põhiküttelahendus soovitud tulemust ei anna. Spetsialistide sõnul soojendab küttepaneel erinevalt paljudest teistest alternatiividest kodu ühtlaselt ja see on üks tema suurimaid plusse.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ei küta õhku

Andres Ots, kes pakub ettevõttes Hea Soojus infrapunaküttepaneele, räägib, et infrapunakiirguse abil toimiv paneel levitab soojust ühtlaselt üle terve ruumi. «Aga samas ei soojenda see paneel mitte õhku, vaid ruumi seinu, lage ja põrandat ning lähedalolevaid esemeid ja inimesi. Sel moel tunneb inimene mõnusat soojust kohe oma naha kaudu,» räägib Ots. Paneeliga jaotub soojus üle ruumi ühtlaselt, sest selle eesmärk ei ole soojendada õhku, vaid esemeid.

Mati Müürisepp, kes ettevõttes Mendali pakub samuti kiirguspõhimõttel töötavaid kivipaneele, ütleb, et sellise küttelahenduse puhul on tulemuseks ühtlasem temperatuur kogu toas. Soojus nii-öelda imendub esemesse ja sealt eralduma hakkav soojus muudab toa soojemaks. Nii toimib piltlikult võttes küttekehana kogu tuba, mitte ainult soojuskiirguse algallikas. Samal põhimõttel soojendab paneel ka inimest.

16.11.2018 19.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto