N, 26.05.2022

Eesti koht ÜRO Julgeolekunõukogus löögi all

Mari Mets
, reporter
Eesti koht ÜRO Julgeolekunõukogus löögi all
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 32
President Kersti Kaljulaid kampaaniahoos: alles 3. novembril tutvustas ta ÜRO Aafrika grupi riikidele Eesti eesmärke julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks kandideerimisel.
President Kersti Kaljulaid kampaaniahoos: alles 3. novembril tutvustas ta ÜRO Aafrika grupi riikidele Eesti eesmärke julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks kandideerimisel. Foto: Presidendi kantselei

Kriitikute hinnangul võib Eesti kirjutada tõenäoliselt korstnasse hulga oma heast mainest ja miljon eurot, mille eest poliitikud eesotsas presidendiga on teinud laias maailmas kampaaniat, et Eesti pääseks ÜRO julgeolekunõukogu ajutise liikme kohale.

Eile kutsus välisministeerium kokku Eestis resideeruvate välisriikide suursaadikud, et selgitada olukorda: Eesti valitsus ei jõudnud konsensusele ja otsustas seetõttu mitte liituda ÜRO rändeleppega, kuid – ärge muretsege – Eesti on jätkuvalt kõigile tõsiseltvõetav partner ka migratsiooniküsimustes. Iseasi, kui veenvalt see leppega üksmeelselt liitunutele kõlab.

Alles oktoobris käis aga president Kaljulaid visiidil Austraalias ja Okeaanias, et koguda Eestile toetust kandideerimisel järgmisel suvel ÜRO Julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale. Nüüd on presidendi ja teda reisil saatnud kantselei ülema Tiit Riisalo kunagine koduerakond Isamaa aga see, kes võis leppega liitumisele vastu seistes trampida mutta Eesti šansid ihaldatud kohale saamiseks ja ulatada jämeda otsa hoopis Eesti suurima konkurendi Rumeenia kätte.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Sport
Kodu
Tagasi üles