Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Uuring: rahvas ei karda pagulashorde, vaid populiste

4 min lugemist
  • Enim kardavad Eesti elanikud äärmuslaste ja populistide võimuletulekut.
  • Uuring tekitab küsimuse, kas erakonnad võimendavad inimestes hirme.
  • Muukeelsed karavad majanduskriisi eestlastest rohkem.
  • Ilmar Raag: märkimisväärseim on, et Venemaad nähakse varasemast väiksema ohuna.
Migrandid 2015. aasta novembris Kreeka ja Makedoonia piiril. Küsitluse järgi kardavad Eesti elanikud massiimmigratsioonist rohkem äärmuslaste ja populistide võimuletulekut ja majanduskriisi. FOTO: ROBERT ATANASOVSKI/AFP/Scanpix

Ajal, mil parteide valimiskampaaniad koguvad üha enam hoogu ja sellega koos näib pead tõstvat üleüldine hüsteeria avalikes sõnavõttudes, otsustas Postimees välja selgitada Eesti elanike hirmud.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Selgus, et teemad, mida erakonnad oma kampaaniates suureks mängivad, ühtivad nende toetajate hirmudega. Olgu selleks Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja massiimmigratsiooniga hirmutamine, sotsiaaldemokraadid ja sallimatus, rohelised ja häviv mets või hoopis Reformierakonna ja EKRE vastandumine.

Uuringu tulemused tekitavad küsimuse, kumb oli enne, kas muna või kana. Kas enne oli hirm inimeses endas või tunnetab mõne erakonna pooldaja seda hirmu seetõttu, et erakonnad selle tõsidust päevast päeva rõhutavad?

17.11.2018 20.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto