K, 1.02.2023

Kalendris terendab advendiaeg, ent Tartu koduaias puhkesid roosid õide

Kelly Olesk
, reporter
Kalendris terendab advendiaeg, ent Tartu koduaias puhkesid roosid õide
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartlase Ülle Hõraki hoovis hakkasid möödunud nädalal õitsema roosid, fotol on üks õis täielikult avanenud, teised on alles nupus.
Tartlase Ülle Hõraki hoovis hakkasid möödunud nädalal õitsema roosid, fotol on üks õis täielikult avanenud, teised on alles nupus. Foto: Margus Ansu

November peaks olema külm, natuke lumine ja pime. Aga võta näpust, miinuskraadid on olematud ja peale selle kasvavad Tartus roosid ja metsast võib leida kukeseenigi.

Pühapäeval märkas tartlane Ülle Hõrak oma aias õide puhkenud roosi, õrnroosal lillel oli mitu nuppu ja üks õis oli avanenud täielikult. Ka kõrval asuval taimel olid nupud küljes. Nupud ilmselt enam lahti ei tule, sest juba järgmistel öödel lubab ilmateenistus miinuskraade. Samas ei raatsinud ta roosi maha lõigata ja tuppa vaasi tuua, sest vaasis ei pruugi lill sugugi kauem kesta.

Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna juhataja Indrek Mustimets postitas sotsiaalmeediasse pildi lupiinist, mis samuti hilissügisel õitseb. Pilt lillast lupiinist on tehtud möödunud pühapäeval. Mustimets ütles, et lupiini õitsemine praegusel aastaajal on erakordne. «Suvel on neid siin sadu, aga kahekümne aasta jooksul ei ole novembris seda küll õitsemas näinud,» märkis ta.

Üksik lupiin Indrek Mustimetsa sauna ees.
Üksik lupiin Indrek Mustimetsa sauna ees. Foto: Indrek Mustimets
Märksõnad
Tagasi üles