Sisukord
Riigikorraldus
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (1) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (15) Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (8) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (3) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (3) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (12) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (2) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (12) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (4) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Janek Mäggi: Eesti riik toimib väga hästi

7 min lugemist
  • Minister Janek Mäggi eelistab hoogtöö korras reformimisele pidevat tegutsemist.
  • Perspektiivis jääb Eestisse 15 maakonnasuurust omavalitsust ja kümmekond linna.
  • Riik vajab ümberkorralduste tegemiseks rohkemat panust kolmandalt sektorilt.
Eesti kaardi ees seisev riigihalduse minister Janek Mäggi leiab, et igasse maakonnakeskusse tuleks viia vähemalt üks oluline ja suur riigiasutus. FOTO: Mihkel Maripuu

Valitsuse ettevalmistused riigireformiks ei ole viimasel ajal eriti välja paistnud, kuid riigihalduse minister Janek Mäggi (Keskerakond) kinnitab, et töö käib. Ametis oldud poole aastaga on ta jõudnud hallatavale riigile ringi peale teha, püüdes sealjuures süveneda iga maanurga probleemidesse.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mida võiks senistele riigi reformimise kavadele ette heita?

Kui loeme läbi kümmekond eneseabiraamatut, mis võivad olla ka maailma parimad, ja siis pakume kõiki neid ideid, kuidas võiks riiki juhtida – no see on ikka erakordselt primitiivne lähenemine! Nii ei saa teha!

Kõige olulisem on avalik diskussioon, mida on meil isegi liiga palju. Nii palju, et kõigega, mida räägitakse, ei jõua kursis olla. Meil juba osaleb poliitika kujundamises tuhandeid inimesi – kõik need omavalitsused, mittetulundusühingud, ka igasugused metsaaktivistid –, kõik teevad Eesti poliitikat tegelikult palju rohkem kui palgalised poliitikud!

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto