R, 12.08.2022

Mõttekuningas selgub viigiuputuse ja skandaali saatel

Andres Vaher
Mõttekuningas selgub viigiuputuse ja skandaali saatel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Magnus Carlsen (vasakul) ja Fabiano Caruana pole senises kaheksas partiis kordagi suutnud üksteist üle kavaldada.
Magnus Carlsen (vasakul) ja Fabiano Caruana pole senises kaheksas partiis kordagi suutnud üksteist üle kavaldada. Foto: Stefan Rousseau/PA Wire/PA Images/Scanpix

Ehkki Norra imelaps Magnus Carlsen on maailmameistri troonil istunud vaid viis aastat, peab mõnigi asjatundja teda juba aegade parimaks maletajaks. Londonis haripunktile lähenevas MM-matšis Itaalia-USA päritolu Fabiano Caruanaga on Carlseni võim aga löönud kõikuma vaat et sama tõsiselt kui Eesti valitsus.

Kõik kaheksa senist partiid on randunud viigisadamas. Kuid kahes viimases valgete malenditega vaatuses evis Caruana võidulootust, millest esimese järel Carlsen kergendatult ohkas: «Tunnen end, justkui pääsenuksin mõrvast.»

Eesti esimaletaja Kaido Külaots tõmbas esmalt võrdlusjoone kahe aasta taguse tiitliduelliga, kus Carlsen alistas venelase Sergei Karjakini. «Toona tahtis Carlsen iga hinna eest tõestada, et on klassikalises males maailma parim. Nii pingutas ta seitsme viigi järel kaheksandas partiis üle. Aga kokkuvõttes ei saanud see talle saatuslikuks. Caruana ei ole kindlasti nii kindel autsaider kui Karjakin.»

Märksõnad
Tagasi üles