Noortejõugu liige vanglast: alaealised võtavad sihtmärgi ja täidavad käsku «Tekitab adrenaliini, kui on võimalus ka ise peksa saada»

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Lasnamäe noorte röövlite jõuk sai alguse soovist koolikiusajad läbi peksta, kuid peagi elati end välja juba tänaval süütute ohvrite peal.

FOTO: Illustratsioon: Artur Kuus

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

End Lasnamäe röövlijõugu asutajaks nimetav Aleksei (21) ütleb, et alaealised ei mõtle, vaid täidavad käske, mistõttu on nad ideaalsed kuritegelike plaanide täideviimise vahendid.

Heitnud esimese pilgu teisel pool klaasi telefonitoru otsas istuvale lühikest kasvu, kleenukesele, siilipeaga ja tumesinistes dressides Alekseile, ei kangastu pilt erilisest allilma autoriteedist. Ainult tema paturegister näitab, et vaikse ja tagasihoidliku fassaadi taga pulbitseb julmus, mida ta ei pelga süütute inimeste peal välja elada. See on viha, mis on saanud peatamatult idaneda algusest peale.

Eesti Ekspressis ilmunud artikkel, milles nimetati Lasnamäe noortejõugu juhiks 15-aastast noormeest, ajab Aleksei närvi. «Ma pole kedagi enda asemel liidriks määranud. Kui keegi kinni istub, siis pole õige nii teha.»

Võib-olla ei tasu kumbagi juttu uskuda. «Aleksei on küll vahistatutest vanim, aga nimetada teda kamba juhiks on ilmselgelt liialdus,» ütleb näiteks ringkonnaprokurör Rita Siniväli, kelle sõnutsi ei viita ükski asitõend, et seltskonnal oleks üldse üks ja kindel liider.

Ent fakt on, et Lasnamäel ja Kesklinnas on pikalt tegutsenud umbes 20-liikmeline alaealiste röövlibande. Võimude teatel sõltuvad noored kaasajooksikud arvukatest ninameestest, kes aga pole enam halvale teele sattunud lapsed, vaid jõhkrad kurjategijad.

Ka Aleksei on üks neist, kes oma käitumisega noorematele «eeskuju» annab.

«Ma arvan, et see on trauma lapsepõlvest,» ütleb ta. 

Tagasi üles