Suusamehed püüavad kohe avaetapil punktilaeka avada

Raido Ränkel

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Vähemalt kolm Eesti koondislast - Marko Kilp, Raido Ränkel ja Karel Tammjärv - alustavad sel nädalavahetusel murdmaasuusatamise MK-sarja Soomes Olosel kindla eesmärgiga mahtuda 30 punktisaaja sekka.

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Möödunud MK-hooaeg algas eestlastele mäletatavasti õnnestumisega. Meeste klassikasprindis saavutasid Marko Kilp ja Raido Ränkel elu parima MK-tulemuse, saades kirja vastavalt 11. koha ja 15. koha.

Kilbilt on põhjust oodata tulemust ka sel nädalavahetusel, sest Ruka klassikasprint on Otepää klassikasprindi ja maailmameistrivõistluste vabatehnikasprindi kõrval üks kolmest võistlusest, kus 24-aastane eestlane plaani järgi vormi peaks näitama. «Ta tahab anda lahingut, eks näis, kuidas välja kukub,» sõnas Saarepuu.

Oma sõna on kindlasti öelda ka Ränkelil, kes oli hooaja avastardil Olosel eestlastest parim, teenides klassikasprindis kuuenda koha. Distantsimeestest läheb 15 km klassikasõidus MK-punkte jahtima Karel Tammjärv. «Võib-olla on veidi suuremad ootused sprindis, kuid kahtlemata tahavad kõik hooaega hästi alustada,» ütles Saarepuu.

Tagasi üles