Sisukord
Tänane leht
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tselluloosivabriku õppetund

3 min lugemist
  • Kogu tselluloosivabriku ettevõtmist on saatnud erinevate skandaalide jada.
  • Janek Mäggi: Tehast on võimalik rajada tavaliste protseduuridega.
  • Est-Fori ainus eesmärk valdadega läbirääkimistel oli eriplaneeringu säilitamine.
Tehas  FOTO: P M

Samal päeval, kui valitsus otsustas tselluloosivabriku eriplaneeringu lõpetada, teatas Est-For Invest oma projekti peatamisest. Paratamatult tekib küsimus, miks polnud selle äriideega võimalik edasi liikuda ilma eriplaneeringuta, kui ometi on kõik teised Eesti ettevõtjad saanud oma tehased ehitatud ja investeeringud tehtud ka tavaliste üld- ja detailplaneeringute alusel.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Vastamiseks tuleb natukene meelde tuletada lähiajalugu. Kogu seda ettevõtmist on viimase pooleteist aasta jooksul saatnud skandaalid. Kõigepealt sai avalikkus alles tagantjärele teada Est-Fori esindajate kohtumisest ministritega 2017. aasta algul. Ja et sellel kohtumisel Est-Fori poolt valitsusele esitatud «ettepanekud ja soovid» olid kohati juba täidetud või täitmisel.

Nende kaheteistkümne soovi hulka kuulusid näiteks valitsuse ja ministrite avalik ja tingimusteta toetus projektile.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto