Sisukord
Arter
Postimees
06.08.2020
Sten Tamkivi: Eesti idufirmad on ebaratsionaalselt patriootlikud (27) Eesti Eesti lühiuudised Lutsar soovitab asendada välismaalaste karantiininõude piiril testimisega (11) Koroonaga on kokku puutunud arvatust kümme korda rohkem inimesi (1) Narva kommunistide nimed peaaegu alistatud Kartulisaak tuleb sama heitlik nagu ilm Metsa vaarikale! Välismaa Beiruti õudust saanuks vältida (4) Välismaa lühiuudised Prantsuse eliitüksuslasi kahtlustatakse mõrvaplaanis (1) Arvamus Juhtkiri: valmistume viiruse levikuks (4) Mihkel Kunnus: Kivisaare-jahi saak (23) Kalev Kallemets: rohepöörde hind (9) Maria Rahamägi: värsket verd koolidesse (9) Andres Herkel: inimene ja meediahiiud (5) 6. august 1940: eesriie langeb (4) Omanike Keskliit: riik näitab eraomanikele mälestiste kaitsel halba eeskuju Kultuur Kataloonia kuraator: Olev Subbi on minu jaoks isiklik (1) Vastukarvapai Subbi loomingule Väga-väga halb päev ühe mehe elus Suve auk. Koroonaviirus tappis ajakirja ehk jäägem nostalgiliseks! Sport Spordi lühiuudised Arsenaliga karikavõitu tähistanud Hein: võtsin emotsionaalselt kaasa kõik, mis sealt võtta oli Kergejõustikukohtunike raske elu: tee, mis sa teed, keegi ikka kobiseb* Maa Elu Piimatootmine käib juba kolmandat kuud alla omahinna (3) Lambakasvatuses on ärevad ajad, loomade arv aina kahaneb (1) Puidu parem kasutamine on tuleviku võti Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja Jüri Raidla: Üha enam inimesi on leidmas teed tagasi juurte juurde Kõrgrõhk­konnad ja äike Naistemantel passib ka salatisse Haisev lutiklill aitab pärssida allergiat ja kasvajaid Rebastel kasvavad vutid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kingikotti monitor? Aga millist valida?

3 min lugemist
20.11.2018. Tallinn. Monitorid, hiired ja klaviatuurid. monitor-keyboard-mouse FOTO: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA FOTO: Eero Vabamägi

Ega see nüüd päris nii ka ei ole, et vaatame ainult nutiseadme ekraani. Korralik monitor on endiselt vajalik. Kuu aja pärast on jõulud käes ning kingiks head monitori valima minnes jätke need neli asja meelde.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Olgu jõulukingi ootajaks fotoentusiast või mänguhuviline või kingib pere endale lihtsalt ühise korraliku asja – kui te pole just itispetsialist, jääb tootetutvustuses palju arusaamatuks. Veebist ostes on veel raskem, sest otsustama peab vaid kirjaliku info põhjal. Vaatame üle monitori valiku tähtsamad pidepunktid ilma süvateadusesse sukeldumata.

1. Suurus loeb

Valiku esimene punkt on monitori füüsilised omadused, millest olulisim on ekraani suurus ja lahutusvõime. Ekraani suurus antakse tollides ning tänapäeval neid alla 24“ enam eriti pole. Sellele suurusele on paslik Full HD lahutus 1920 x 1080, mis ei nõua ka graafikakaardilt tohutut jõudlust. Kuna aga hinnad on langenud, sihitakse aina sagedamini suuremaid ekraane.

Järgmine aste oleks 27“–28“ ja siin on Full HD juba liialt nn karvane, eriti kui on soov teha sellel graafika-, foto- või videotöötlust. Sobivaks lahutuseks neil suurustel oleks nn 2,5K WQHD 2560 x 1440 (Wide Quad High Definition).

Kui liigume juba 30“–32“ peale, siis oleks seal parim kasutada 4K UHD 3840 x 2160 lahutust, ent kui lisaks tavatööle on ihkab hing piisava kaadrisagedusega mänge nautida, nõuab see juba võimekamat graafikakaarti. Kuigi väga palju on ka 30“ Full HD odavaid monitore, on nende pilt liialt suure piksli tõttu väga sakiline ja ebameeldiv. Istuge tavateleka ette, nii et nina jääb vastu ekraani, ja saate aru, mida tähendab sakiline pilt.

2. Üles-alla või isegi püsti

Teine oluline füüsiline omadus on ergonoomika.

05.08.2020 06.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto