Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Koolid leevendavad tööjõupõuda asendusteenistujate abil

4 min lugemist
Asendusteenistuja Markus Puidak on Randvere koolis väga rahul, sest saab seal ka oma arhitektuurihuvi rakendada.  FOTO: Konstantin Sednev

Noormehed, kelle tervis kaitseväes teenida ei luba või kes relva kätte võtta ei taha, oleksid koolides suureks abiks.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Koolijuhid oleksid rõõmsad, kui neile tuleks appi rohkem noormehi, kes kaitseväe asemel asendusteenistusse lähevad. Ka paljud teenistuseks kõlbmatud poisid saaksid nende hinnangul koolis abiks olla. Kaitsevägi aga teiste valdkondade toetamist õigeks ei pea ning leiab, et ka asendusteenistujad peaksid eeskätt tegutsema riigikaitse alal.

«Koolidesse pole leida logopeede, psühholooge, sotsiaalpedagooge, eripedagooge. See on fakt. Raha on. Seadused on. Keegi ei taha öelda, et on ise midagi tegemata jätnud,» kritiseeris Järveküla kooli direktor Mare Räis olukorda haridussüsteemis. Ühe lahendusena näevad nii tema kui ka mitme teise kooli direktorid asendusteenistuses olevate noormeeste laialdasemat rakendamist. Tugispetsialistidena asendusteenistujad küll töötada ei saa, kuid abiõpetajatena ning tugiisikutena on nad suureks abiks.

21.11.2018 23.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto