«Ta käperdas, surus oma alakeha minu vastu.» Martin Halliku alluvad räägivad oma lood

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
  • Üikooli raamatukogu töötajate sõnul ahistas nende eksjuht peol paljusid naisi.
  • Peol viibinu sõnul tegi Hallik talle ühemõtteliselt seksuaalse sisuga ettepaneku
  • Väidetav ahistamisjuhtum leidis aset ka suvel Prantsusmaal peetud konverentsil.
  • Halliku advokaat ütleb, et tema kliendil oli kaebajaga konsensuslik suhe.

Viisteist inimest kinnitab, et Martin Hallik käitus mullu enne jõule ERMi vanas hoones peetud peol naiskolleegide suhtes ahistavalt.

FOTO: Illustratsioon: Artur Kuus

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Raamatukogu töötajad ilmusid augustikuisele koosolekule musta riietatult, et väljendada rahulolematust endise direktori Martin Halliku käitumisega. 

Viisteist inimest – kannatanud ja pealtnägijad – otsustasid tulla avalikkuse ette seni endale hoitud lugudega. Nad on kõik Tartu Ülikooli raamatukogu töötajad, endise raamatukogu direktori Martin Halliku alluvad.

Šokeeriv – nii kirjeldasid nad kokkupuuteid oma endise ülemusega. Kuna aga teema on tundlik ja sellest rääkimine oli asjaosalistele eneseületus, asendavad Postimehega kohtunute nimesid tähed.

Kõik sai alguse möödunud aastal kolm päeva enne jõululaupäeva peetud peol Eesti Rahva muuseumi endises hoones Veski tänaval. 80ndate teemalist stiilipidu oodati pikisilmi.

«Kunstnik aitas teha dekoratsioonid. Igal aastal etendatav teatrietendus oli üles filmitud, tegime viktoriini, esines meie oma maja bänd ja lõpuks oli omaaegse hittsaate «Soovid, soovid, soovid» laadne videodisko. Tõotas tulla väga tore üritus ja eks ta mingi hetkeni oligi,» lausus töötaja A.

Tagasi üles