Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
28.11.2018
Eesti Andres Anvelt: poliitika hakkas mind kalgiks muutma Telefoniandmed võimaldaks politseil kogunevaid noortekampasid jahtida (5) Rahahädas abilinnapea Artjom hakkas Mihkliks (1) 28. november 1918: me kaitseme ennast (8) Majandus Maksukurjategijad lähevad aina kavalamaks (5) Suurte maksupettuste esikümme: riiki on riisunud bussijuhid, ontlikud pereisad ja suurärimehed (6) Merele oleks vaja oma RMK-d Välismaa KOMMENTAAR: ÜRO jõuab lõpuks Eestisse (1) Piltuudis: Valge Maja jõuluvõlumaal ilutsevad punased kuused Saurustemaa Lõuna-Aafrika on fossiiliküttide paradiis KOHALIK VAADE. Leedu lennukid, viha, mure ja ambitsioon (1) KOHALIK VAADE. Mehhiko uus liider näitas tõelist palet Vene-Ukraina kriisi tagant paistab poliitika Võltsingud, eetikaprobleemid ja salatsemine - segadus GMO-beebide ümber suureneb Arvamus Neeme Raud: üksildaste ja hundiseaduste aeg (1) Andres Aule: küsimärgid riigikohtu otsuses Lugeja kiri: Tarandi juhtum ajaloolises perspektiivis (41) Jan Kaus: leebuskõne utoopia (12) Meie Eesti Aimar Altosaar: välja jäänud, mitte unustatud? Meelis Niinepuu: reformide tegemata jätmise eest maksavad meie lapsed (6) Leif Kalev: riigireformist, lapsest ja pesuveest Kultuur Film, millest viisakas seltskonnas ei räägita (1) Seitse aastat kooselu, seitse tundi tüli Heinsaar, lüüriline loodusesõber Kütist saab saak ja vastupidi Poetess Doris (3) Sport Parimate poegadega, aga mitte ideaalne korvpallikoondis Teadus Võltsingud, eetikaprobleemid ja salatsemine - segadus GMO-beebide ümber suureneb Reis Trolli keelel jääb aeg seisma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aimar Altosaar: välja jäänud, mitte unustatud?

2 min lugemist
  • Bürokraatia ja ametnike arvu vähendamine kõlab sisutühja loosungina.
  • Kõik rahvaesindajad peaks saama osaleda riigieelarve sisulises arutelus.
  • Erakondade liikmete register võib mõjuda nii autahvlina kui ka häbipostina.
Meie Eesti Riigikorralduse toimetaja Aimar Altosaar. FOTO: Mihkel Maripuu

Riigireformi SA ettepanekud anti 21. novembril riigikogule üle, et kõik seal esindatud ja esindamata erakonnad võiksid paketiga edasi tegeleda. Ei tea, kuidas läheb, sest ükski parlamendipartei pole veel sõnaselgelt teatanud, et nad hakkavad sihtasutuse tööd oma valimisprogrammides kasutama. Lootust aga on, sest iga erakonna esindaja leidis pakutud ettepanekutest üht-teist meeldivat. Ühel nõul oldi bürokraatia ja ametnike arvu vähendamises, kuid see kõlab kui sisutühi loosung, mille taga pole ütlejatel tavaliselt ühtegi head ideed – mida ja kust kohast kärpida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lastagu erakonnad siseministeeriumi registrist vabaks! See töötab praegu neile, kes kuuluvad mõnda koalitsioonierakonda kui autahvel, aga opositsiooni kuulujatele kui häbipost. Leidub terveid kutsealasid, kuhu ei lasta kummagi poole erakondade liikmeid. Peaks piisama sellest, kui äriregistris on üleval erakondade ja teiste poliitiliste ühenduste juhatuste liikmed, kes kannavad varalist vastutust. Nii on see ju ka teistel vabaühendustel, mille ülejäänud liikmeskonda ei pea deklareerima kusagil ametlikus registris.

27.11.2018 29.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto