Sisukord
Majandus
Tänane leht
28.11.2018
Eesti Andres Anvelt: poliitika hakkas mind kalgiks muutma Telefoniandmed võimaldaks politseil kogunevaid noortekampasid jahtida (5) Rahahädas abilinnapea Artjom hakkas Mihkliks (1) 28. november 1918: me kaitseme ennast (8) Majandus Maksukurjategijad lähevad aina kavalamaks (5) Suurte maksupettuste esikümme: riiki on riisunud bussijuhid, ontlikud pereisad ja suurärimehed (6) Merele oleks vaja oma RMK-d Välismaa KOMMENTAAR: ÜRO jõuab lõpuks Eestisse (1) Piltuudis: Valge Maja jõuluvõlumaal ilutsevad punased kuused Saurustemaa Lõuna-Aafrika on fossiiliküttide paradiis KOHALIK VAADE. Leedu lennukid, viha, mure ja ambitsioon (1) KOHALIK VAADE. Mehhiko uus liider näitas tõelist palet Vene-Ukraina kriisi tagant paistab poliitika Võltsingud, eetikaprobleemid ja salatsemine - segadus GMO-beebide ümber suureneb Arvamus Neeme Raud: üksildaste ja hundiseaduste aeg (1) Andres Aule: küsimärgid riigikohtu otsuses Lugeja kiri: Tarandi juhtum ajaloolises perspektiivis (41) Jan Kaus: leebuskõne utoopia (12) Meie Eesti Aimar Altosaar: välja jäänud, mitte unustatud? Meelis Niinepuu: reformide tegemata jätmise eest maksavad meie lapsed (6) Leif Kalev: riigireformist, lapsest ja pesuveest Kultuur Film, millest viisakas seltskonnas ei räägita (1) Seitse aastat kooselu, seitse tundi tüli Heinsaar, lüüriline loodusesõber Kütist saab saak ja vastupidi Poetess Doris (3) Sport Parimate poegadega, aga mitte ideaalne korvpallikoondis Teadus Võltsingud, eetikaprobleemid ja salatsemine - segadus GMO-beebide ümber suureneb Reis Trolli keelel jääb aeg seisma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maksukurjategijad lähevad aina kavalamaks

5 min lugemist
Maksuameti uurimisosakonna juht Rain Kuus pälvis eelmisel nädalal rahandusministrilt maksuameti kõrgeima autasu erakordsete teenete eest. FOTO: Mihkel Maripuu

Maksukuritegevus muutub aina varjatumaks, sest kurjategijad õpivad, räägib maksuameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuus.

Tellijale Tellijale

Maksuamet valis Postimehe palvel välja selle sajandi mõjukamad maksukuriteod maksukahju ja tagastusnõude suuruse ning karistuse karmuse järgi. «Lisaks tuleb arvestada, et need on kõik jõustunud kohtulahendid. On asju, mida saaks veel ära märkida, kuid need on praegu veel kohtumenetluses ja töös,» ütles Kuus.

«Kuriteod on ka erinevad, sealhulgas regiooniti. Ettevõtlus on lõviosas Põhja-Eestis, Tallinnas ja selle ümber. Samas on ka Lääne-Eestis isikuid, kes väärivad tähelepanu ning kellele peab andma signaali, et see, mis nad teevad, pole õige. Ida-Eestis jälle on salakaubandus, aktsiisikaupade ebaseaduslik käitlemine olnud läbi ajaloo hoopis teisel tasemel kui mujal,» selgitas Kuus.

27.11.2018 29.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto