Sisukord
Arvamus
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (19) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (18) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eva-Liisa Luhamets: mehed, te võite olla kangelased!

3 min lugemist
Eva-Liisa Luhamets FOTO: Gen Vagula

Käisin aasta tagasi Ateenas. Olin sõidust väsinud ja siis juhtuski, et teel lennujaamast hotelli varastati mu käekotist rahakott. Ilmselgelt oleksin pidanud oma kotti paremini valvama. Aga keegi siiski ei süüdistanud, nagu oleksin ise oma käitumisega põhjustanud varguse.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ometi, mis puudutab naistevastast vägivalda, eelkõige seksuaalvägivalda, siis ikka süüdistatakse juhtunus ohvrit. Näiteks TNS Emori 2014. aasta uuringus pidas 47 protsenti vastajatest naissoost seksuaalvägivalla ohvrit juhtunu eest vastutavaks. Ohvritele heidetakse sageli ette, et nad kandsid seksikaid rõivaid, tarvitasid liiga palju alkoholi, läksid vabatahtlikult kaasa, ei tõrjunud ründajat füüsiliselt eemale jne.

Teatud asjaolud võivad teha kurjategijatele naiste ründamise lihtsamaks, aga need ei põhjusta vägivalda. Vägivald saab alguse sellest, et keegi otsustab, et tal on õigus kellegi teise elu ja keha üle otsustada, ta ei näe teises inimest, vaid objekti, mida võib kasutada oma soovide rahuldamiseks. Kuriteos jääb alati ainuisikuliseks vastutajaks teo toimepanija. See peaks kajastuma ka ühiskonna hoiakutes.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto