Sisukord
Merendus
Tänane leht
28.11.2018
Eesti Andres Anvelt: poliitika hakkas mind kalgiks muutma Telefoniandmed võimaldaks politseil kogunevaid noortekampasid jahtida (5) Rahahädas abilinnapea Artjom hakkas Mihkliks (1) 28. november 1918: me kaitseme ennast (8) Majandus Maksukurjategijad lähevad aina kavalamaks (5) Suurte maksupettuste esikümme: riiki on riisunud bussijuhid, ontlikud pereisad ja suurärimehed (6) Merele oleks vaja oma RMK-d Välismaa KOMMENTAAR: ÜRO jõuab lõpuks Eestisse (1) Piltuudis: Valge Maja jõuluvõlumaal ilutsevad punased kuused Saurustemaa Lõuna-Aafrika on fossiiliküttide paradiis KOHALIK VAADE. Leedu lennukid, viha, mure ja ambitsioon (1) KOHALIK VAADE. Mehhiko uus liider näitas tõelist palet Vene-Ukraina kriisi tagant paistab poliitika Võltsingud, eetikaprobleemid ja salatsemine - segadus GMO-beebide ümber suureneb Arvamus Neeme Raud: üksildaste ja hundiseaduste aeg (1) Andres Aule: küsimärgid riigikohtu otsuses Lugeja kiri: Tarandi juhtum ajaloolises perspektiivis (41) Jan Kaus: leebuskõne utoopia (12) Meie Eesti Aimar Altosaar: välja jäänud, mitte unustatud? Meelis Niinepuu: reformide tegemata jätmise eest maksavad meie lapsed (6) Leif Kalev: riigireformist, lapsest ja pesuveest Kultuur Film, millest viisakas seltskonnas ei räägita (1) Seitse aastat kooselu, seitse tundi tüli Heinsaar, lüüriline loodusesõber Kütist saab saak ja vastupidi Poetess Doris (3) Sport Parimate poegadega, aga mitte ideaalne korvpallikoondis Teadus Võltsingud, eetikaprobleemid ja salatsemine - segadus GMO-beebide ümber suureneb Reis Trolli keelel jääb aeg seisma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Merele oleks vaja oma RMK-d

4 min lugemist
Eesti meri FOTO: Pm

Eesti meri kuulub riigile, kuid erinevalt riigimetsast ei ole riigimerel üht konkreetset majandajat ega valitsejat. Kümmekonna ametkonna töötajatel on õigus merel inimesi ja organisatsioone kontrollida ning neile ettekirjutusi teha. Nii aga tekib paras segadus, sest sageli ei lange riigiametnike arusaamad ja huvid merel kokku.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Merd on eestlased harjunud ühisomandiks pidama, igamehe õigus kala püüda ja kujutelm vabast meresõidust on osa rannarahva pärimusest. Siiski on meri piiratud ressurss, mille järjest aktiivsemal kasutamisel hakkavad tekkima vastuolud ja konfliktid.

Sel sügisel sõitis Pärnu lahel ankrusse jäämiseks kohta otsinud kaubalaev katki kalli kalamõrra. Mitmes paigas keelasid maavanemad kohalike elanike või suvitajate nõudmisel mürarikka jetisõidu. Mõne aasta tagune vaidlus mereala kasutamise üle Pärnu jahtklubi ning kohalike kalameeste vahel võtab taas hoogu, kuna kalamehed väidavad, et kala on liikunud just purjetajatele võistlemiseks eraldatud merealale. Vaidlusi põhjustavad tuuleparkide arendajate kavad rajada merre avameretuulikuid.

27.11.2018 29.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto