Sisukord
Juhtkiri
Postimees
21.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (3) Eesti Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (1) Lavly Perling reformib Ukraina prokuratuuri (1) Kliimamuutus sunnib metsatüli lõpetama Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine (31) Majandus Sealt tulevad maailma suurimad teemandid (1) Tere alustas Kruuda tehtud võlgade maksmist Helme ennustab Euroopas raskeid eelarvekõnelusi Välismaa Taani annab Misāne Lätile välja Saksa radikaal mõrvas kümme inimest GRU võis korraldada keemiarünnaku ka Sofias Rootsi parlamendi spiiker: meie demokraatiale tehti stressitaluvustest Arvamus Juhtkiri: mida teha kroonijuveelidega? Herman Kelomees: linnainimeste maaelu (1) Martin Mölder: erakondliku eelistuseta valijaist (2) Riina Solman: sõltuvusest peab olema väljapääs (4) Ene-Margit Tiit: Kapatoobri kooli lugu (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti! Anu Aug: riigimetsas toimuva üle otsustamine vajab selgeid reegleid Lauri Laanisto: tükeldamise tundlik teadus Kultuur Lelulugu Eesti moodi ehk mida arvata «Sipsikust»? (3) Sport Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa Eesti jõudis MMil paarissegateatesõidus esitosinasse Kontaveidi teekond lõppes veerandfinaalis Tallinn Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (1) Tartu Tormituuled uhtusid Peipsi randa tapva taime (5) Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta (1) Ulila rahvas soovib kõnniteed kiiremini kui võimalik (1) Tartlased tähistavad vabariigi aastapäeva mitu päeva Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: tunnustada heldesti oma töötajaid? Miks mitte!

2 min lugemist
Utilitase koostootmisjaam. FOTO: Utilitas

Teatud ringkondade mõne aasta tagune idee lasta Euroopa Keskpangal jagada toona deflatsiooniohu käes vaevelnud Vana Maailma kodanikele nii muuseas raha hakkab Eestis omamoodi üllataval kombel tõeks saama. Tõsi, suuremeelne žest ei ole tingitud halvast majanduslikust olukorrast, mida siinmail praegu kurta ei saa, vaid hoopis tööandja tahtest näidata, kui väga ta oma töötajaist hoolib.

Suurt tähelepanu pälvinud uudise teatas eile Eesti suurima kaugkütteettevõtte Utilitas Grupp suuromanik Kristjan Rahu. Nimelt kavatsetakse firma osalisest (85 protsenti) müügist teenitud rahast, mis on 320 miljonit eurot, anda igale kontserni töötajale 30 000 eurot puhtalt kätte. Ja keegi ei kohusta selleks! Kokku läheb 263 inimesest koosneva personali lahke preemiaga ülekülvamine koos maksudega «maksma» 13 miljonit eurot. Ilmselt on paljudel olnud mõttes küsimus, kas tõesti ollakse meil nii lahked, ja veel tööandjate seas. Nüüd võib veendunult öelda: jah, ollakse.

Väärib mainimist, et säherdust sammu ei astu Rahu teps mitte esimest korda. Neli aastat tagasi tegi ta teatavaks, et annab talle kuuluvast kontsernist 12,5-protsendilise osaluse äri juhtkonnale. «Nad on nii kaastöölised kui ka sõbrad ja kõik need aastad mu kõrval olnud. Kuidas sa ikka inimesi motiveerid? Kõrged palgad ei ole võib-olla alati see, tahaks tekitada ka omanikutunnet,» selgitas ta toona oma otsust Äripäevale.

Kuigi Utilitase juhtkond müüs maha suurosaluse ega pruugi jääda firma etteotsa, on nad sellegipoolest teistele tööandjatele lati kõrgele seadnud. Edu teistele!

Rahu algatus on Eesti tööandjate seas kahtlemata erakordne ja haruldane üllameelsus. Eks taha ju iga töötaja tunda end vajalikuna nii kolleegidele kui ka tööandjale. Tahab tunda, kuidas keegi hindab tema pingutust ja üleüldse tema olemasolu. Motivatsioonipakett võib olla kirju, kui väga vaja, isegi tšakrate avamise jutust inspireeritud, aga raha on seal kahtlemata oluline komponent. Sellega suudetakse kõige mõjusamalt tekitada töötajates tunnet, et neid väärtustatakse. Niimoodi saab igaüks teha oma tööd rahus, keskendunult ja aidata saavutada organisatsiooni eesmärke.

Ei saa salata, et kopsakas summa aitab ka argimuredele leevendust tuua. Statistiliselt võib keskmise eestlase ostujõud taasiseseisvusaja jooksul kõvasti kasvanud olla, aga päris paljud ei tunneta seda. Põhjuseks võib olla kallinenud toidukorv või muud kulutused, olgu siis üür, laenumaksmine või lapse kooliskäimisega seotud investeeringud. Nii et mida vähem muremõtteid kodustel teemadel, seda tulemusrikkam võib olla töö.

Kuigi Utilitase juhtkond müüs maha suurosaluse ega pruugi jääda firma etteotsa, on nad sellegipoolest teistele tööandjatele lati kõrgele seadnud. Edu teistele!

Seotud lood
20.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto