Sisukord
Poliitika
Postimees

SDE juht: vihane vähemus suudab riigi kraavi ajada

7 min lugemist
  • EKRE eesmärk on usaldamatuse külvamine riigi institutsioonide vastu.
  • Rändepakti eest seismine oli samm väärtuste, mitte poliitilise kasu eest.
  • Liberaalse demokraatia eest seisjad tahavad järjest vähem sõna võtta.
Sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski FOTO: Tairo Lutter

SDE esimees Jevgeni Ossinovski ütleb, et teised erakonnad koolduvad järjest enam paremäärmusliku vähemuse soovide järgi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ränderaamistik jäi valitsuse otsuseta ja sai riigikogus 41 liikme toetuse. Kas mitu nädalat kestnud valitsuskriis oli seda tulemust väärt?

Jah, oli. Meie jaoks on see olnud põhimõtteline küsimus. Eesti välispoliitilist positsiooni lühiajalise eesmärgi nimel kõigutada ei ole aktsepteeritav. Isamaa käitumine – EKRE survel tehti kannapööre – oli inetu, aga minu jaoks oli oluline, et suutsime selle küsimuse lahendada. Tegemist on paremäärmusluse pealetungiga, selle mõjusid on rohkem. Rinne ei murdunud mitte Isamaast, vaid reformierakondlastest, kelle fraktsioonijuht ja väliskomisjoni esimees hakkasid esimesena värisema, siis tuli Isamaa järele. On oluline tähele panna, et EKRE rünnaku objekt ei olnud mitte välispoliitika, vaid riik kui selline. See on osa usaldamatuse külvamisest riiklike institutsioonide vastu. Nädal enne seda bravuuritsesid nad riigi õigussüsteemi kallal, nüüd öeldi, et Eesti professionaalne diplomaatia ei tea, mis on Eesti rahvuslikud huvid.

29.11.2018 01.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto