Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.10.2020
Uus-Meremaa ajakirjanik: Eesti luure teadmisel veeti Estonial relvasüsteeme (41) Eesti Uus piirang sunniks baare varem sulgema (2) Helme umbusaldamise plaani kohal on mustad pilved (52) Kohus saatis Ida-Virumaaal tegutsenud narkodiilerid pikaks ajaks vangi (1) Eesti lühiuudised (1) Urmas Reitelmann lahkub ERRi nõukogust (1) Haigekassa õppis hankeprobleemidest Majandus Majanduse lühiuudised Samsungil algab uus ajastu Võlgades Levikom vuntsib end 5G-konkursiks üles Eesti kerkib jõukuselt maailma 33. riigiks (3) Välismaa Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Leedu valimiste võitjat ootab ees põletatud maa (1) USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Leedu muudab kurssi (1) Hebo Rahman: Poolas toimuv pole okei (24) Kristi Raik: kas vaba maailm saab jälle juhi? (23) Jaan Männik: suurinvesteeringud vajavad tööjõudu, mida pole (5) Tarmo Pikner: murdumatu liit REGIONAALARENG ⟩ Toomas Koobas ja Margus Maasing: digitaristu väljaehitamine vajab riiklikku tervikplaani REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: ülikiire internet ei vaja riigipööret Marge-Marie Paas: Fanny de Sivers vääriks mälestusmärki REGIONAALARENG ⟩ Andres Metsoja: andmesideteenuse tagamine on riigi kohustus REGIONAALARENG ⟩ Raul Siem: kaabelvõrgu arendamine on prioriteet Kultuur Kultuuri lühiuudised Püstitati publikurekord: noorus, tuli ja sära klaverimuusika festivalil Vaataja, astu «Ümarlaua» kogukonda! (1) Krimilugu, mille kahtlusalused pärinevad KuKu klubist Jude Law võimas roll: inimhinge kõdunemise visuaalne ilu Sport Spordi lühiuudised Eesti motoäss leidis hooaja lõpus õige retsepti Soomlased nurisevad taas Rally Estonia majutuse hinna üle Tartu rattaklubi asendab Prantsusmaa hakklihamasinat Tervis Tervise lühiuudised Eesti lapsest kasvab närb liikuja ja passiivne lõbustuste vastuvõtja (1) Teadus USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Tartu Odavama paberkirja saatmist tuleb mitu päeva ette planeerida (1) Tanel Tein: pallaslaste toetuseks – vapruse, vabaduse, rõõmuga (1) Tulevik ja Tammeka läksid mängu ajal kähmlema, võidu võtsid tartlased Tartu lühiuudised Uus lodjakoda ehk väga suur vanaaegsete tööriistadega paadikuur Baskerville’ide koeraga pimedas nagisevas teatrisaalis Tartu kultuuri lühiuudised Lisete Reineberg: lõpetagem ajaga manipuleerimine (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Justin Petrone: sõnagi lausumata

2 min lugemist
Nutiseade. FOTO: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP

Kohvikust koju minnes otsustasin vanalinnas otseteed kasutada. Seal on väike parkimiseks mõeldud hoovitee – just selline koht, mille kirjeldus kõlab palju põnevamalt, kui paik ise tegelikult väärt on. Mõned hüljatud pesunöörid, mõned lagunenud, grafitiga kaetud garaažid. Aasia restorani kõrval seisab tuttavlik kuju, nepallasest kokk oma eksootilise peakattega, pahvides sigaretti ja põrnitsedes telefoni. Siis tegin peatuse juuksuri akna taga. Seal istus mõnusalt tahapoole nõjatudes toolil peegli ees blond naine, kellel värviti juukseid. Ta libistas sõrmedega üle oma nutiseadme ja ka otse tema taga seisva brüneti juuksuri silmad olid samale ekraanile kinnistunud. Nad olid teineteisele nii lähedal ja samal ajal ometi nii kaugel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tänapäeva inimeste vahel eksisteeriv distants hämmastab mind endiselt ka sel rahulikumaks muutuval aastaajal, mil, nagu eestlased ütlevad, on kottpime – justkui enamik neist teaks, mis tunne on olla kotti pistetud. Ma ärkan pimeduses ja olen õppinud seda nautima. Ma süütan mõne küünla ja sean need aknale. Küünlaleegis ja selle väreluses on midagi eriliselt rahustavat. Siis teen tassikese rohelist teed ja panen mängima mõne vana bluusiloo, ikka ainult küünlavalgel. Võiksin elektrivalguse ka sisse lülitada, aga ei taha. Tahan olla pimedas. Tahan suhelda.

Just sel ajal, mil inimesed viibivad veel poolel teel unemaailma ja ärkveloleku vahel, tunnen, et käes on parim hetk tõelist eluenergiat välja kutsuda, sellega suhtesse astuda. See liugleb minu ja teiste – nii ma vähemalt kujutan ette – valgete nagu värske lume lendlevad räitsakad ja hingestatud vaimulaadsete olendite vahel. Arvasin pikka aega, et kogu suhtlemine saab olla ainult verbaalne, tänapäeval ka digitaalne. Kõik kujutas endast sõnumit, vastust, igapäevast kohese rahulolu sasipundart. Kogu mõtestatud suhtlemist sai pöidlaga viibates läbi kerida, kõiki tundeid, mõtteid, ideid, ihalusi oli võimalik välja trükkida. Kuid oma varahommikuste avanemistega olen mõistnud, et kõige tähtsamad asjad on need, mida kunagi välja ei öelda. Need on meie sees varjul ja koguvad seal vaikselt jõudu.

26.10.2020 27.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto