Mees, kes hoiab Eesti allilma võimuvaakumis

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Aasta prokuröri Vahur Verte ja teiste õiguskaitsjate heast tööst kõneleb ka see, et allilmaliidri koht on juba mitmendat aastat täitmata. 

FOTO: Sander Ilvest

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Aasta prokuröriks nimetatud riigiprokuröril Vahur Vertel on olnud märkimisväärne roll selles, et pärast Nikolai Tarankovi mõrva pole Eesti allilmal siiani selget liidrit.

Riigiprokurör Verte juhtimisel on järjepanu püünelt maha tiritud kuritegeliku maailma juhtfiguure ning tänu sellele tööle on siinne fentanüüliturg sama hästi kui välja surnud. See on säästnud kümneid, kui mitte sadu elusid aastas.

Verte ise jääb oma saavutustest kõneledes tagasihoidlikuks ja kiidab raske töö eest pigem politseid. Pealegi: kui liiga kauaks oma tööd imetledes loorberitele puhkama jääda, küll siis allilmas võimupositsioonid uuesti ka hõivatakse.

Te olete saatnud kohtu ette autoriteetseid allilmategelasi, kellel võib jätkuvalt olla mõjuvõimu vabaduses viibivate jõuguliikmete üle. Kui ohtlik teie töö on?

Ütlen ausalt: mind kunagi ähvardatud ei ole. Eks kohtupidamine ole stressirohke ja mingitel hetkedel võivad süüdistatavatel emotsioonid üle keeda ja üle nende huulte lipsab mõni tulisem sõna, kuid tõsimeeli ähvardamist pole olnud. 

Tagasi üles