Mees, kes hoiab Eesti allilma võimuvaakumis

Aasta prokuröri Vahur Verte ja teiste õiguskaitsjate heast tööst kõneleb ka see, et allilmaliidri koht on juba mitmendat aastat täitmata.  FOTO: Sander Ilvest

Aasta prokuröriks nimetatud riigiprokuröril Vahur Vertel on olnud märkimisväärne roll selles, et pärast Nikolai Tarankovi mõrva pole Eesti allilmal siiani selget liidrit.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Riigiprokurör Verte juhtimisel on järjepanu püünelt maha tiritud kuritegeliku maailma juhtfiguure ning tänu sellele tööle on siinne fentanüüliturg sama hästi kui välja surnud. See on säästnud kümneid, kui mitte sadu elusid aastas.

Verte ise jääb oma saavutustest kõneledes tagasihoidlikuks ja kiidab raske töö eest pigem politseid. Pealegi: kui liiga kauaks oma tööd imetledes loorberitele puhkama jääda, küll siis allilmas võimupositsioonid uuesti ka hõivatakse.

Te olete saatnud kohtu ette autoriteetseid allilmategelasi, kellel võib jätkuvalt olla mõjuvõimu vabaduses viibivate jõuguliikmete üle. Kui ohtlik teie töö on?

Ütlen ausalt: mind kunagi ähvardatud ei ole. Eks kohtupidamine ole stressirohke ja mingitel hetkedel võivad süüdistatavatel emotsioonid üle keeda ja üle nende huulte lipsab mõni tulisem sõna, kuid tõsimeeli ähvardamist pole olnud. 

30.11.2018 03.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto