Hooldusele lisaks kammitseb idufirmat kindlasti ka tööjõukulu. Kuidas on palgasurve ja tööjõupuudus Starshipi mõjutanud?
Me oleme kõige põnevam tehnoloogiafirma Tallinnas. Eriti kui räägime inseneridest. Kõik tahavad roboteid ehitada. See on ju põnev! Palgad IT-sektoris tõusevad küll, aga samas on suurenenud ka inimeste professionaalsus. Kogu IT-arendus on viimase 5–10 aasta jooksul palju oskuslikumaks muutunud. 15 aastat tagasi, kui ehitasime Skype’i, olime kõik palju amatöörlikumad kui praegu.
Kas su suurim edulugu on endiselt Skype või hakkab nüüd Starship juba järele jõudma?
Skype on loomulikult suurem, kui vaadata, kui kaugele see tähelend läks. Starship pole veel miljardifirma, aga potentsiaalne turg on tegelikult suurem. Kui teeksime kõikvõimalikke vedusid üle maailma, ei oleks me mitte miljardifirma, vaid saja miljardi firma, ja selles suunas me töötame.
Kas sa ise kasutad veel Skype’i?
Üha vähem. Seda eelkõige sellepärast, et tarkvarainsenerina kasutan ma Linuxi operatsioonisüsteemi ning Microsoft ja Skype on otsustanud, et ei panusta sellesse nii palju. Minu jaoks on Skype’i teenus muutunud selliseks, et seda ei ole enam mugav kasutada.
Oled kunagi öelnud, et sul on kahju, et ei investeerinud algfaasis Transferwise’i. Kas on veel idufirmasid, mille mahamagamist sa kahetsed?
Tagantjärele on tänamatu arutada. Transferwise’iga oli lihtsalt selline olukord, kus ma vaatasin, et sellest tuleb suur asi, juba siis, kui nad polnud suureks saanud. Aga ikkagi ma ei investeerinud! See on koht, kus ma raputan endale tuhka pähe.