Kohtunik lahendamata jäänud mõrvast: kõik käitusid valesti!  «Kas politsei läks kohale? Ei läinud!»

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Just siin, Tallinna Matusebüroo kambris, avastas surnute ettevalmistaja, et Valerit on pussitatud. Kui töötaja poleks kahtlasest haavast teada andnud, oleks surnuks pussitatu peagi lihtsalt ahju pistetud ja ära põletatud.

FOTO: Eero Vabamägi

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Harju maakohtu kohtunik Merle Parts heidab eri ametkondadele ette käpardlikkust tapmisjuhtumiga tegelemisel. «Ma pole kunagi varem näinud, et kellegi surma oleks nii lohakalt suhtutud,» ütleb ta.

«Küsisin sellelt töötajalt, kas see on esimene kord, kui tapetu morgi jõuab. Vastas, et ei ole. Järelikult on midagi sellist varemgi juhtunud. See on vastuvõetamatu!»

Möödunud aastal lõi keegi noaga julma ja surmava hoobi Valeri kõrri.

Kiirabi ei märganud pussitamishaava; politsei ei käinud kohal ka pärast vihjet tapmise kohta; perearst pakkus surma põhjuse huupi; prokuröri töö ebaõnnestus ning tapja jäi vabadusse. Kevadel ajakirjanduseski omajagu tähelepanu saanud saaga sai lõpu alles 13. novembril, kui riigikohus ei võtnud menetlusse prokuröri vaidlustust ja tapmises süüdistatud Svetlana jäigi lõplikult õigeks.

Tõenäoliselt ei saa kannatanu lähedased nüüd kunagi teada, mis tegelikult juhtus.

Pole just tavaline, et kohtunik tagantjärele kohtumenetlusi kommenteerib, kuid juhtumit vaaginud Parts kinnitab avameelselt, et pole sellist käpardlikkust ammu näinud. Tema 25-aastase staaži juures on see talle esimene õigeksmõistev otsus tapmises.

«Kõik käitusid valesti,» vangutab ta pead. «Kuhu me nii jõuame, kui tapetud lihtsalt ahju pistame?»

Häirekeskus: mida te tahate?

Tagasi üles