Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Emme, miks sa minust pilte Facebooki ei postita? Kas sa ei armasta mind?

4 min lugemist
Lapsevanemad postitavad oma võsukestest fotod Facebooki, sageli ei mõelda, millised tagajärjed võivad sellega kaasneda. Kes ja kui paljud seda jäädvustust tegelikult näevad? FOTO: Artur Kuus

Laste piltide postitamine Facebooki ​on tänapäeval sama tavaline nagu aastaid tagasi fotode ilmutamine ja albumisse kleepimine. Lapsevanemad postitavad pilte enne ja pärast lapse sündi. Tartu ülikooli meediauuringute professor Andra Siibak uuris koos magistrant Merike Lipuga võrguvanemlust ehk seda, kui palju jagavad lapsevanemad sotsiaalmeedias enda lastega seonduvat infot ning kuidas lapsed sellele tegevusele vaatavad. Uurimuses osalesid 9–13-aastased lapsed ja nende vanemad.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Paar aastat tagasi olid esimesed tõsisemad kaasused, üks neist Prantsusmaal, kui 16-aastane tütarlaps kaebas oma vanemad kohtusse, sest ta ei olnud rahul digitaalse jalajäljega, mille vanemad olid talle internetis loonud. Teada on ka juhtumeid, kus laps läheb kooli ja vanema postitatud fotod muutuvad kättesaadavaks koolikaaslastele. See võib anda alust narrimiseks või koolikiusamiseks. Kas kõiki pilte on vaja sotsiaalmeedias jagada ja kuidas see mõjutab lapse edasist elu?

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto